Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robar

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #4325 üzenetére

    Van a családunkban egy pap, aki sajnos nem a mi városunkban él, de amikor el szoktunk utazni hozzá már türelmetlenül várom, hogy mehessek a miséjére. Legutóbb tavaly nyáron voltam nála misén és őszintén meg kell hogy modjam, egy újjászületés volt számomra az egész szertartás. Annyira jólesett, annyira feltöltődtem lélekben és fizikailag is, hogy elmondani nem tudom. Nagyon szépen és értelmesen beszél, fölkészül becsületesen a miséire és roppant értelmes ember, egy igazi szívből - lélekből pap. Ritkaság. Öröm ott lenni a miséin.
    Én nagyon szeretek templomba járni most is, de amikor az ember oda jut, hogy azon veszi észre magát, hogy unja a misét, vagy olyan érdektelen dolgokról beszél a pap a homília alatt, hogy legszívesebben inkább aludna egyet közben, akkor elmegy a kedvem mindentől és inkább otthon olvasok a Szentírásból. A Zeffirelli Názáreti Jétus című filmje, például annyira feltölt, pedig csak film, de bármennyiszer is meg tudom nézni és mindíg olyan csodálatos érzéssel telitődöm fel utána.
    Hát ilyen ez a világ.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

Új hozzászólás Aktív témák