Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tegyebek

    csendes tag

    válasz dchard #2517 üzenetére

    Először is elnézést, nem tudom, honnan rémlik az évek távlatából az a meghatározás szerinti "SNR lock", amire emlékeztem, nemrég egyszer egészben elolvastam a telekomos fórumot(elsőnek), valóban igaza van, nem Ön írt ilyenről, akkor mástól, még régebbről emlékezhetek hasonlóra, lehet, hogy akkor nem a "lock" szót használta az illető, bár ez a szó rémlik abban az esetben is.
    Értem teljesen azt, ahogyan Ön most meghatározza az SNR lockot, azaz mint portsebesség lockot, de régebbről nem így emlékeztem, de már nem tudom, hogy ki írta azt a féle meghatározást, még valamikor 2008 körül, mert a rendszeres szakadáskor a szolgáltató már akkor is közbeavatkozott valami lock félével...

    "Nem írtam, hogy a modem, és a DSLAM megegyeznek, azt írtam, hogy a végső értéket mindkettő el tudja szúrni.
    Egyik jelet ad, másik mér és dönt, mindkét irányban fordítva.
    Tapasztaltam, hogy a DS margin mérés/modemcsere/átkábelezés eredményeként változhat bármely újraszinkronizáció alatt a teljes skálán azonnal, ebben pedig a modem mérése is döntő fontosságú letöltésnél, és ebben az esetben márpedig arról van szó, hogy kisebb a közösen megállapított(egyik ad másik mér), kijelzett margin már szinkronizációkor, mint kellene lennie, amit mindegyik elvben el tudná szúrni!
    Tehát nem a technikai értelemben vett marginról beszélek, azaz az "SNR mínusz bitallokáció szorozva kb 3-mal vivőnként"-ről, hanem amit a modem, és a DSLAM megállapít a szabvány szerint."

    Itt feljebb azt akartam írni, hogy a DSM-féle lock addig tartósan nem fog megszűnni, amíg a modem által megállapított, és !kijelzett! SNR margin irreális az adott vonalra, mert lehet, hogy a DSM kerülőúton emeli a margint, de a teljes stabilitáshoz még mindig nem eléggé, és ha esetlegesen ki is kapcsol, akkor az elégtelen alap, DSM nélküli margin lépne életbe, ami azonnali szakadást jelentene az adott vonalon, és a DSM azonnali visszakapcsolódását.

    A kijelzett, DSM nélküli marginról beszéltem, ami a DSM kikapcsolódásakor lépne életbe, mert tapasztaltam, hogy teljesen automatikusan is tud bármely újraszinkronizációkor változni fizikai vonaljellemző(pl. vonalcsere), modemcsere, vagy pl. vivőkizárás ki-bekapcsolása eredményeként oda-vissza, és ez a modem által kijelzett SNR margin, DSM nélkül!
    Megemlíteném, hogy ismerem pl. a gyári firmwareben is működő adsl/adslctl/bdslctl, stb. parancsokat(már), és ez vivőnként írja ki számokkal ugyanazt, amit az Ön firmware-e grafikusan(adsl info --SNR/ --QLN / --Bits / --linediag /--stats(ez nem vivőnkjént írja) stb., és használtam az adsl configure, adsl connection, stb parancsokat is az Ön leírása szerint (is) a gyári firmwareben is, és pl. azt is tudom, hogy hogyan lehet 100 feletti, vagy 0 alatti SNR margin értéket ide beírni, vivőt kizárni benne áramtalanításig, trellis, i24k, bitswap értéket, vagy adsl szabványt állítani telneten...)

    Az az igazság, hogy azt nem értem, hogy Ön mit feltételez, hogy én feltételezek...
    Annyit írtam, hogy ahol láttam, a kijelzett alap SNR margin fizikai vonaljavuláskor reprodukálhatóan automatikusan minden újraszinkronizáláskor töredékére csökkent közvetlenül a szinkronizálás után, míg szándékosan a vonal fizikai visszarontásakor egy újraszinkron alatt visszaemelkedett teljesen automatikusan, mindenhol, ahol próbáltam!
    És Öntől immár úgy tudom, hogy az alap margint egy "központos" szerelő lövi be, de a DSLAM adásjelét a modem által mérve, a spektrumkép birtokában, a DSLAM(de lehet, hogy a modem, de automatikusan) ezen alap margint felfelé tudja módosítani, ezt tapasztaltam is, és visszatérhet a szerelő korábbi marginjáig lefelé is, azaz az, hogy a kijelezett alap margin(a DSM-et leszámítva) ennyire alacsony volt, az tudomásom szerint akkor lehetséges, ha:
    1. A "központos" szerelő 6-7dB-t állít be ilyen vonalra, és a többszöri kijövetel, érpárcsere alkalmával sem növeli, holott lehetősége lenne akár 18 dB-t is, de kisebbet is.
    2. A DSLAM-tól érkező jel spektrumképét a modem által mérve, majd az DSLAM-nak visszajuttatva az adatokat, a DSLAM(de lehet, hogy a modem) ehhez képest nem emeli a kijelzett alap margint, mert tapasztaltam, hogy képes rá automatikusan, bármely újraszinkronizációkor, ha a vonal romlik(sokszor reprodukáltam, a lassítástól független ez, anélkül is érvényes)
    3. Mint Ön írta, a DSM is rosszul lett implementálva...
    Mindhárom tényező együttállását egy ilyen látványosan rossz vonalnál nem tartottam racionálisnak, ezért gyanakodtam a 6.9dB kijelzett alap margin esetén a modem, lévén az méri a margint annak meghatározásakor, vagy a DSLAM, lévén az dönt, hibájáról.

    Tényleg a fentieket tapasztaltam, ha nem hinné, DSM függetlenül is, és a szabványosan, a modem által meghatározott, a modem webes felületén kijelzett, a modem által mért/számított SNR margint néztem, nem pedig az effektívet, azaz a "vivőnkénti valós SNR mínusz ( vivőnkénti bitallokáció szorozva kb 3-mal ), az összes eredményt összegez, majd eloszt a vivők számával" számítás eredményét.

    Értem továbbá, hogy a DSM rendszert máshogy kéne implementálni, azt is, hogy miért, régebben pont azt írtam, hogy mit érzek a szándékos félreimplementálás kapcsán bizonyos alapszolgáltató irányába, akkor ez Önnek nem tetszett, emiatt ezt nekem sajnos hiába írja, nem én implementáltam így, ezt egy telekomos kollégának kéne írni, ahogy én tettem, és emiatt Ön rendreutasított engem, a postok pedig valaki fantom által törlésre kerültek, engem pedig semmilyen formában nem értesítettek ennek okáról, tényéről, az eljáró személy személyazonosságáról loginnév szinten sem, sem semmilyen más módon...
    A postok eltűntek, síri csönd, és hxxxxszag.

    Az utolsó válaszom után egy újabb váratlan, súlyos élethelyzet miatt nem tudtam eddig többet válaszolni eddig, nem az itt történtek befolyásoltak, elnézését kérem!

Új hozzászólás Aktív témák