Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Landsmann

    addikt

    Szerintem lesz itt szopacs a 3G lekapcsolásakor. Nyilván a felszabaduló kapacitás egy részét a 4G-re fogják használni. 5G-re meg az utóbb elnyert frekvenciákat. A probléma ott lesz, hogy a nem VoLTE képes 4G-s telefonok, illetve a VoLTE képes, de nem támogatott készülékek kénytelenek lesznek lemászni a 2G-re, gödör mélyéről szóló hangminőséggel. De ugyanez lesz az 5G-s készülékekkel is, ahol nem lesz megfelelő 4G lefedettség. Szerintem a 2G beszédileg úgy le lesz terhelve, hogy nem kevés anxyázás lesz időnként. Talán visszatér a régi módi, mikor szilveszter éjfélkor nem lehetett telefonálni órákig. :) Ne így legyen, végülis van már másféle kommunikációs megoldás, talán nem terheli majd úgy a hálózatot. Nem csak a Vodafonera értem, a többi szolgáltatónál is hasonló problémák lehetnek. Gyakran látom, hoyg megveszik az új készüléket, mondjuk egy közép vagy afölötti kategóriást és fogalma nincs a tulajnak mit tud a készüléke. Jobb esetben automatikusan aktiválódik a VoLTE (Telenornál ha támogatott a készülék) és nem fogja érinteni a probléma. Minimum ezt a részét ki kellene használni a készüléknek, hogy ne legyen majd probléma. Egyrészt a 2G-n nem foglal helyet, másrészt a hangminőség összehasonlíthatatlanul jobb, harmadrészt a 4G-n nem lesz olyan tumultos, nem lesz eldobott hívás. Még ha hivatalosan nem is támogatott egy készülék, egy próbát megér a VoLTE, mert lehet hogy minden gond nélkül megy.

    Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák