Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Remus389 #47825 üzenetére

    Én úgy tudom hogy azonos órajelen a 2xxx ryzen van egy szinten a haswell-el nagyjából ipc-ben c2c.
    A 3xxx már felette van. De elég szomorú hogy intel ennyire nem csinált semmit az elmúlt sok sok évben. Azt meg hadjuk hogy az Amd sem bár nem is tudott. És konkrétan egy mai aránylag friss pár éves ryzent hasonlítunk egy 8 éves ivy-hez. :DDD De az is igaz hogy akkor ezek nem voltak éppen olcsóak, sőt a szervereknél ezerdollárokban voltak mérhetőek csak a procik, a lapok meg többszörösébe kerültek az asztaliakhoz képest is. Ramok szintén többszöröse volt a mainak. Azaz a mostani ddr4 árak már kezdenek elfogadható szintre beállni. AMD fan voltam még 386dx40-től thuban x6 korszakig mert az FX-ek szerintem szarok lettek. Aztán rájöttem hogy totál fölösleges követni mindíg az új dolgokat, a régebbi HEDT/szerver platformok sokkal izgalmasabbak. Lenne pénzem ryzenre is de a fenének se kell a lelketlen mai asztali rendszer. Meg ami megy hogy ilyen-olyan rammal kompatibilis csak, lapok is olyan semmilyenek.
    De amúgy hiába az ipc ha játékok nagyrésze még mindíg gpu limites, azaz könnyen gpu limitessé tehetőek. Itt most tekintsünk el az űbergémer CS meg COD fanoktól akiknek 200fps felett kell játszaniuk. (nekem is volt olyan korszakom, még coduo-ba rohadt sok fps bug volt meg a későbbi ugyan ezen quake engine alapú codokban, bár ma már valószínűleg kinőtték ezeket) Régi klánoldalam 2006-ból: [link] :DDD
    Én meg nem vágok (már) eret ha beesik az fps a játékaimban.
    7dtd ami unity motor eleve gáz de mai gépek röhögve viszik. Játékmenet feledteti a grafikai hiányosságokat.
    StarCitizen még amúgy is optimalizálatlan az engine de látványhoz képest nagyon jól megy. Majd egyszer 10+ év múlva ;] ha kijön akkor a legolcsóbb teszkós gépen is menni fog. Na jó ha dx12-re átviszik és végre hajlandó kihasználni 12 magot akkor valami gyorsulást is lehet tapasztalni. Bár mondom most is játszható szerintem. Egy Reclamerem van ami brutál jól néz ki és hangulatos "kis" hajó de a játék még üres, ezzel a hajóval nincs mit csinálni, NPC crew és AI is hiányzik.
    Vintagestory (minecraft klón) egy kenyérpiritón is elmegy, kissebb a gépigénye mint a minecraftnak de sokkal szebb nála, viszont eléggé hardcore. (terrafirmacraft mod alapján készült külön játék)
    ESO mmorpg, szépnek mondják bár szarrámoddolva sem mondanám szépnek (egy moddolt skyrim után) de egyik modja dinamikusan válltoztatja a grafikát hogy mindíg legyen 60-100 között az fps így nem mondom lassúnak. Az engine-ja őskövület, erősen túlnőtte magát a játék pedig ömlik bele a pénz de csak ülnek rajta, content jön folyamatosan de ma már kritikán aluliak a textúrák, elég lenne egy HD pack vagy akár mi hogy akiknek jobb gépük van legyen kihasználva.
    Hangkimenet nincs is a lapomon, usb headsetet használok az elég számomra a botfülemnek. Pedig régen nekem is volt X-fi (és sok szívás a driverekkel).

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák