Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz Vrtboy #26498 üzenetére

    Első nekifutásra én megpróbálnám a vázhoz kalibrálni az 50/1,8 objektívet, ha már egyszer a lehetőség ott a kezedben, főleg ha konstans az eltérés.
    Az, hogy ezt hogyan arra a youtube-on találsz nem kevés bemutató videót csak keress rá a "micro adjustment" szóra.
    Ha a helyzet nem javul, vagy időnként oda fókuszál ahová neki tetszik, akkor nem marad más hátra, mint futni egy kört a szervizzel talán helyre teszik.
    Nekem is volt ilyen objektívem. Meglehetősen boldog voltam mikor sikerült tőle megszabadulnom, főleg a rendkívül alattomos hol ide hol oda fókuszálok dolga miatt, pedig én is megjárattam a canon szervizben sőt egy kedves mester még külön a lencséket is helyre tette, megfelelően rögzítette (el voltak mozdulva és lógtak a helyükön) de semmi nem segített a hülyeségén. Nagyon nagyon sok bosszúságom volt miatta, főleg mikor már csak otthon a fotózás után vettem észre, hogy mellé ment 10-ből 6-7 képen a fókusz.
    Ha meg semmi nem segít, vagy eladod, vagy hozzászoksz, hogy f4 alá nem nyitod a blendét, mert onnan már szépen rajzol és a mélység élesség is elég nagy ahhoz, hogy beleférjen a pontatlansága.

Új hozzászólás Aktív témák