Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    Figyelgetem az obi árakat és mindig belebotlok valamibe, miből gondolja valaki, hogy ez ér ennyit? Amikor 600D+183135 kit már 190-ért is van újonnan? A filmes canon gépek ára is rémísztő, pl eos 300-as gépeket akarnak 25-50e körül elpasszolni... nekem egy eos váz hetekig volt fent neten 3e forintért mire elkelt, nem volt hibája sem mégsem kellett senkinek sem.
    A legjobbak az obik, 18-135 is van 50-75e között használtan, de ami még jobb amikor adott egy használtan pl 50-et érő obi egy 25 ezres hibával és beírja, hogy megkímélt darab így az apró hibával (pl nem jó az af motor, szalagkábel hiba, akad, stb...) ő 55-be odaadja de nem enged belőle... Tegnap találtam valahol 300D-t kitobival 90-ért, annyiból már zsír új 1100D is van de használtan már komolyabb is.
    Szintén tegnapi, 28-90 canon obi (filmes gépek jobbik kitobija, jobbik csak az átfogásra igaz), 25e...
    Több olyan is van aki még upolja a hirdetését vagy meghosszabbítja oldaltól függően és már több mint fél éve de az ár változatlan...
    Licites cuccoknál is szép amikor már 90 ezren áll a licit és 95e a villámár de még a minimálárat nem érték el holott már a 90 is meredek érte.

    Onnan indult a dolog, hogy ismerősöm el akarja passzolni a 17-85-ös obijektívét és írt, hogy hibátlan vigyel el ha gondolom... utánaolvasva, teszteket, képeket nézve arra jutottam, hogy az átfogás nagyon tetszene, az usm motor szintén, az, hogy aránylag szép, robosztus obi szintén... hiba csak a képalkotásban van, inkább a 18-55 ISII, képeket nézve köröket ver a kitobi a 17-85-re és ennek ellenére is 50e körül van az ára, még régebbi vázokon 10mp-ig elmegy de felette már egyáltalán nem jó a kép, sok ca, nagy torzítás, porosodási hiba, lötyögő frontlencse hiba (bár ez egész sok komolyabb obit is érint).

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák