Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz k1csi #17650 üzenetére

    igaz, hogy ezek a képek még nem mérvadóak, mert egyrészt jpeg, másrészt elvileg nem a végleges géppel készültek.

    ami látszik szerintem, hogy jobb a JPEG motor, de RAW nélkül erről nehéz nyilatkozni, lehet, hogy a RAW is jobb. a +2MP ellenére a kép nem rosszabb semmivel. a kép szélén a részletesség problémákat szerintem is inkább az obi okozza.

    érdemes megnézni összehasonlítás nélkül a stúdió tesztképeket is, szépen végigmenve az egyes ISO értékeken (itt megvan mind, három különböző képpel).

    nekem így szemre úgy tűnik, hogy 1-el feljebbi ISO is viselhető még, tehát a szemüveges plüssbabán is teljesen jól megvannak a részletek még 6400-as ISO mellett is.

    egyébként a másik kérdés, hogy ez a dual pixeles szenzor a melegedést mennyi zajjal fogja kezelni.

    szerintem amúgy az új szenzor semmiképp sem rosszabb az előzőnél a 2x annyi pixel ellenére, így a jpeg alapján még azt mondanám, hogy végre jobb, ami a 7D óta nem fordult elő. az viszont tény, hogy nem sokkal jobb, tehát a gyakorlatban valószínűleg ugyanazt fogja hozni, mint az elődök. szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák