Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mintcar

    tag

    Sziasztok!

    Hétvégén megvolt az olajcsere. A motor sokkal "könnyebb" lett, finomabban jár, ráfért a tisztítás. A régi olaj korom fekete volt, az első vipcar-os leeresztés is, aminek még borzasztó erős oldószer szaga volt még, a másik adag vipcar-al már többet autokáztam, aztán az is ment a levesbe, az már nem feketedet be teljesen, de nehéz volt észre venni a különbséget. Aztán elkesztem a törölgetést 3 tekercs szilvia után vissza tettem a teknőt, és a szelepfedelet.
    És azota mentem 40-50km-t már, és még mindig barna az olaj, igaz eléggé sötétbarna, de korántsem fekete :C :C

    Ami egyértelmű változás, kevesebb füst, és sokkal szebb motor hang, főleg magasabb fordulaton!

    Korábban írtam hogy, ez előző olajcserénél max jelzésig töltöttem, és most leeresztéskor a pont a min és a max között volt, tehát kb fél litert bekajált.
    Most hogy jól átnéztem az alját, hát több sebből vérzik. Az adagoló aljából igen csak szivárog, a felső teknő tömítése legalább 3 helyen ereszti az olajat, de a motor váltófelőli oldala, és a váltó eleje merő motorolaj :( . Lehet nem is a motor kajálta be az olajat.

    w123 200D 1.1millió km+

Új hozzászólás Aktív témák