Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • goodboy007

    senior tag

    Sziasztok,

    Elegem van az R18 okozta "örömökből", úgyhogy 16"-os kerekeket szeretnék az FN2-re, viszont nem találtam egy normális, mindenre kitérő listát, hogy milyen J és ET számú felni a támogatott.
    A kézikönyvben annyi van, hogy 205/55/R16 gumi legyen és csókolom...

    Ha minden igaz, a gyári 18" felni az 7,5J ET55 -illetve 225/40-, a 16"-os pedig 6,5J -illetve 205/55-, viszont a 16"-hoz "illő" ET-ből aztán van mindenféle méret.
    Egyrészt a gyári ebből is ET55, viszont találtam ET45-ös használt felniket és ET48-as újat is.
    Az osztókör az mindegyiknél stimmel -5x114,3-.

    Simán lehet, hogy ilyen széles tartományban jók a felnik erre a típusra vagy van erről valami okosság?
    A szélessége mindegyik 16"-osnak 6,5J, úgyhogy az alapján szerencsére nem tudok rosszat venni. :DDD
    Konkrétan ez tetszik a legjobban, csak ez ET45 és fogalmam sincs, hogy meg merjem-e venni vagy nem lesz jó. Újonnan lehet vajon kapni valahol hasonló gyári Honda felnit, ami biztos felmegy FN2-re, ha ez nem jó?
    Custom-ból is találtam olyat, ami tetszik -ET 48 persze-, igazából mindegy is, de ahogy áprilisban visszamegy a nyárigumi, addig szeretném ha cserére készen nálam lenne az egész garnitúra. :)
    Formára egyébként tetszik a gyári 18"-as is, csak szarrá rázódik rajta az autó.

    Köszi, ha valaki segít tisztázni a képet.

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

Új hozzászólás Aktív témák