Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tristis

    őstag

    válasz #56474624 #6445 üzenetére

    Aki kevésbé járatos a témában, annak nem mindegy hogy mit vesz. Én sem vagyok járatos annyira még a hifizésben és éppen ezért vettem egy olyan hangkártyát, ami mindenki által elismert (ha ebbe is beleköt valaki csak azért, mert unja az életét, letépem a fejét :W ). E-mu-val, Esi-vel nem nagyon lehet mellényúlni. Komoly hangfalfejlesztő mérnök ismerősöm mondta, hogy ebben milyen chip van, abban milyen chip van, milyen árnyalatnyi különbségek vannak a kártyák között. Megkérdeztem DAC-okról is. Azt mondta, hogy az usb-s megoldás nagyon nem tetszik a számára, mert ott nagyon sok jel elveszik, ezért mindenképpen hangkártya ezen a szinten. Én az ő tapasztalatait osztottam meg a sráccal, azon nem torzítottam semmit. Én minden egyes szavát elhiszem ennek a két kedves ismerősömnek, mert (most kéne nagy szavakkal dobálózni) ez a szakmájuk és hallottam az ő általuk készített dolgokat és bizony megkönnyeztem. Nem hiszem, hogy akár a hangkártyát, akár a DAC-ot nézzük olyan komoly dolog lenne az előállítási költség. Én úgy gondolom, hogy a hangkártya még lehetséges, hogy olcsóbb is, mert igen komoly szériákban készül, míg sok ilyen manufaktúrában készített DAC kézzel.

    Ha valaki tud magának építeni olcsón DAC-ot mindenképpen üdvözítő megoldás lehet alacsony költségvetésből. Én maradtam egy jól bevált gyár jól bevált termékénél. Egyébként ugyanígy gondolkoztam hangfal ügyben is. Kábelek már más tészta, ott csak a fülemnek hittem.

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Új hozzászólás Aktív témák