Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Mr Bond 007 #123202 üzenetére

    Infra architect-ként valamennyire képben vagyok :D , cimbi storage architect a VMWare-nél, én meg megjártam 3 mobilszolgáltatót is már, mindenhol a jó öreg elvetemült raid-ek.

    Sajnos a klasszik jó öreg hw raid nem minden esetben kielégítő, a rendszeres patrol "eleganciában" sehol sincs az on-the-fly, ezermilliárdszor korszerűbb megoldásokhoz képest, inkább az innováció és kockázatkerülés teljes hiánya van, ebből a szempontból az enterprise nagyon más világ, de ha maradunk a mezei nas szintjén itthonra, pláne nem szimpla raid-eznék, egyszerűen nagyon keveset tud és élnek rá orbano mondásai, csak nem véletlenül lett a ZFS annyira felkapva-átvéve a Solaris-ból. Amúgy a ReFS jön még nagyon fel az MS-től, de egyrészt ott fizetni kell az oprendszerért helyből, másrészt nem Linux ugye (licensz stb. nyűgök), meg ott azért még érni kell pár dolognak.. de nagy iramban mókolnak rajta. Btrfs-t nem próbáltam, mikor ZFS-ezni kezdtem, az még marha béta volt csúnya hibákkal, mára az is beérni látszik szépen :K csak nekem már késő (mint Darth Vader-nek) :D ZFS-ről áttérni (meg minek) ;) Amúgy az IT világban a klasszik raid-ek olyan, mint a VW dízelei. A korszerűbb, modern, szoftver alapú megoldások (a "Tesla-k") nem csak költséghatékonyabbak (hardver agnosztikus, szimpla vezérlő elég, nem kell BBU és társai), de összehasonlíthatatlanul flexibilisebbek is. Mostanság az elosztott Gluster-el játszok 4 virtuális gép között, na az még poén, itthon összerakom úgy, hogy két lokál diszk, 1 anyámnál egy Pi-n, 1 apámnál egy Pi-n, aztán ezeket VPN-el összekötöm, lol. :K

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák