Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96241664

    törölt tag

    válasz #31733248 #110473 üzenetére

    "Pixel 7-ről és az S22-ről, szóval a staggered HDR felhozása minden szempontból jogos"

    Erre vonatkozóan például hozhatnál egy forrást, hogy a P7 is csinálja, mert tudtommal a GN2 szenzornak lett ez a selling point-ja.
    Én semmi info-t nem találtam róla, ellenben a HDR+ és Night Sight működéséről van jó néhány google ai blog cikk.

    "az általam emlegetett fényképezési módszer nem egyetlen hagyományos technikára alapozó, alacsony ISO-s expozícióról szól. Innen már csak egy lépés annak a belátása, hogy egy statikus témánál az alacsony ISO használata biztos nem fog rosszat tenni a képnek."

    Utoljára vagyok hajlandó leírni: ez mindaddig igaz, amíg két ugyanolyan módszerről beszélünk. Ugyanannyi és ugyanolyan frame-ek ugyanolyan módon összedolgozva.
    Staggered HDR-rel minimum iso-n sem lesz mondjuk 2*4 frame annyira tiszta, mint egy 30 frame-es HDR+ Enhanced, akár kicsit magasabb iso-n is.

    Továbbra is csak terelsz az eredeti témáról.
    Nem mondod meg ránézésre, melyik kép milyen iso-val készült és irreleváns az exif, mert nem tudod a többi frame-ről, hogy milyenek és mennyi van belőlük. Pont.
    Mindegy hogy csűröd-csavarod, mindegy mit próbálsz még idekeverni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák