- Garmin Venu X1 - vékony, virtuóz, váltságíjas
- Mindenki Z Fold7-et akar
- Telekom mobilszolgáltatások
- Redmi Note 10S - egy a sok közül
- One mobilszolgáltatások
- Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia
- Magisk
- Kirakatba tette a Google a Pixel 10-eket
- Itt egy pár fotó az iPhone 17 sorozatról
- Profi stratégiára vált a Galaxy S26
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Csupingo
veterán
válasz
aleister #78234 üzenetére
Találtam valamit, a tomshardware is mért így.
-
Csupingo
veterán
válasz
aleister #78232 üzenetére
Pár éve, mikor több külföldi vga tesztet néztem, akkor láttam néhány oldalon, hogy műszerrel ellátott risert használnak és a pcie vezetékes táp részt is külön műszerrel mérik. A végén fel is tüntették, hogy melyik irányból, mekkora fogyasztása volt a videokártyának. Most keresgéltem, de sajnos nem találom.
(Utoljára ebből az rx 480 rajtjakor volt gond, a ref. kártyákkal, ha jól emlékszem. Az 75W-nál többet vett fel a pcie portból és megolvasztotta. Keringett is 1-2 kép a neten, a megolvadt 1.0-ás csatlakozóról.) -
Csupingo
veterán
válasz
aleister #78228 üzenetére
Ezt talán senki nem tudja pontosan megmondani, mert kártyánként eltérő, de szerintem találni olyan oldalakat, ahol mérnek ilyet is. Miért fontos ez? Általában szerintem 60-75 között szokott a pcie-ből venni. Úgy tudom, szabvány szerint a 2.0-ás pcie már 150W-ot tudna leadni, csak a teljes kompatibilitás (pci 1.0) miatt 75-re határolják a kártyákat. Ezért már 2.0-ás lapnál sem kell izgulni, hogy elolvad a foglalat.
-
BomiBoogie
MODERÁTOR
válasz
aleister #39446 üzenetére
Általában a fogyasztás csökkentése érdekében többen inkább alulfeszelik, persze, nyilván nem tudhatod, hogy pl. milyen szellőzésük volt stb.
Nyilván a 24/7-es használat sokkal nagyobb igénybevétel, mint a napi 2-3 óra játék, de szerintem gariidőn belül érdemes lecsapni ezekre a VGA-kra is.
-
BomiBoogie
MODERÁTOR
válasz
aleister #39444 üzenetére
Olvasd el ennek a topiknak az összefoglalóját, nem adathalászat.
Új hozzászólás Aktív témák
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Garmin Venu X1 - vékony, virtuóz, váltságíjas
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Házimozi haladó szinten
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Call of Duty: Black Ops 6
- Mindenki Z Fold7-et akar
- Need for Speed: Rivals
- Windows 10
- További aktív témák...
- Akció! Apple MacBook Pro 16 M4 Pro - M4 Pro 24GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2048, 96% Akksi
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3017, 100% Akkumulátor
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest