Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz ViZion #70791 üzenetére

    nem FX, hanem FM1-s 651K
    de egy normalisabb fajta, femhazas sniccerrel siman korbe vagtam a ragasztot a IHS korul, aztan lejott a kupak rola
    egyik felen kozepen van is egy legres csinalva ra ott nincs leragasztva
    a sarkoknal konnyu bevagni, de nagyon nem szabad betolni a penget, mert alatta is vannak SMD alaktreszek, meg a felso lapon is vannak vezetekelesek a zoldes lakk alatt
    meg erdemes nem lefele tartani a hegyet, hanem vizszintben vagy inkabb felfele, hogy a lakkozast ne huzza/karcolja meg a hegy esetleg, ha atmegy a ragaszto vonalan

    azert csinaltam ezt, mert van egy 2.6GHz X4 631-s CPU-m meg ez a 3GHz-s X4 651K
    a 651K 20-25fokkal melegebb ugyanazzal a hutovel a 631-nel
    uveghangon forog a venti a huton a 651K-val, es az a huto egy X8-s FX8350 gyari rezhutoje rajta, ami minimum 1.5x akkora disszipacioju CPU
    azt siman le kene hutenie, az a +400MHz ennyit nem szamithat, mert az az FX eleve meg ennel is 1GHz-l magasabb orajelu, meg 2x annyi core is van benne
    szoval arra gondoltam vmi a ho atvezetessel lehet problemas az IHS-nel
    az IHS belso felen a gyari pasztazas az kokemeny volt, meg lehet az erintkezes sem volt tul megfelelo, ha pl kitamaszt korben a ragasztasnal, kozepen meg nem er hozza eleg jol

    az IHS maga vmi réz dolog lehet egy fem szinu bevonattal, mert 1000-s polirpapiron meghuzgalva a ragasztot leszedendo rola voroses sarga szine lett ott, ahol lejott rola ragasztomaradek meg a femszinu bevonat is
    pedig egy tok sik feluleten 8-sakoat irva huzgaltam, nem lett tok egyenes korben igy sem

    arra gondoltam, hogy az IHS levesbe, es ahogy regen a K7-nel is, rapattintom a kulert direktben a CPU-ra
    megnezve a core nagysagat a K7-s Athlon kb fele/harmad ekkora feluletu volt csak, ugyhogy nem felek tole, hogy eltorne

    kerdes hogy a kuler le tud-e menni olyan melyre, vagy a hutorogzito keretben vmi kitarthatja-e az IHS magassagaban, mert akkor nyilvan lesz egy 1-1.5mm koruli légrés a kuler es a core kozott, es akkor ez az otlet nem mukodik
    van errol vmi tapasztalat esetleg?

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák