Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    Jóreggelt! Hétfő.. :O

    Lefekvés előtt már lusta voltam postolni, így mostanra maradt.

    Sikerült stabil 2600,2700+ NB órajeleket elérni. Kalandos egy teszt volt, jó sok restartal.
    A tesztek során a CPU-NB minden esetben fixen 1.36V, a RAM 1.6V, CPU pedig 1.5V-ot kapott.

    Útban a 2600/2600 NB/HT felé átszakadt a 28k-s Vantage physics határ is :K [link] (mindent csak így fogok linkelni mert nem akarom kitapétázni a topicot..).

    Cinebenchben nem tudtam 816/122 (multicore/single) fölé menni, ezt 2600/2600 NB/HT és 1734Mhz / CL8 -as rambeállításokkal sikerült összehozni. [link]
    Érdekesség, hogy azt tapasztaltam 230as FSB alatt amikor a HT-t az NB mellé húztam(és mindegy hogy 2400/2500/2600on voltak), nemhogy javult volna de némileg romlott az összteljesítmény. :U 230as FSB fölött azonban viszont szépen gyorsultak. Ne, ne kérdezzétek miért.. :N :D

    Másik érdekesség, hogy akár az NB-t toltam egyedül 2700ra és a HT maradt 2500, akár mindkettő 2700volt, semmivel sem volt gyorsabb azonos órajel mellett mint a 2600/2600as beállítás. Extra továbbá, hogy FSB tunning nélkül, pusztán szorzózással a 2600/2600 a közelébe sem ért az FSB-vel elért eredményeknek! :Y :F

    A restartok/FSB buherolás/tesztek alatt kiderült az is, hogy a sz@rnak hitt ramjaim vígan mennek 2100Mhz-en is a hackeeeee féle CL10es beállításokon, ugyan akkor, mivel a CL8-at is szépen tartották 1700Mhz felett (valahol 1780környékén fáradtak el), utóbbi mindig kifizetődőbbnek bizonyult a magasabb órajellel szemben Vantage és Cinebench alatt is! Időzítés > Órajel ;]
    Nyilván azért jobb fajta ramok körberöhögnék az 1600os CL9-es ramjaimat, amik tán 2400on is tudnának CL8-9et. ;]

    Most ott tartok, hogy nem tudom mivan.. :D FSB-zés mellett 2600/2600ig szépen gyorsult a rendszer, 1700Mhz fölött a CL8-on hajtott ramok társaságában képes volt újat mutatni az SSD megléte mellett/után, ami azért szerintem fegyvertény, de efölött (2700) semmit nem értem el. Lehet feszt kellett volna még adjak a CPU-NB-nek? :F Azért nem kapott többet, mert úgy voltam vele hogy majd szól ha éhes lesz (egy kékhalál kíséretében ;] ), de ilyesmi nem történt. :F

    Tovább is van mondjam még?

    Mivel 5Ghz-eset nem játszik velem senki :( :O , FSB tunningos 2600/2600 alatt csináltam 4.4 illetve 4.6Ghz-es tesztet is. Ezeknél a CPU-NB/RAM feszek maradtak 1.36V/1.6V-on, a proci 4.4Ghz-hez 1.4V, 4.6Ghz-hez 1.425V-ot kapott. Mivel eddigre túlvoltam bő 3óra restartolgatáson, egyedül Cinebenchet mértem velük, így akinél nincs NB tunning és az 5Ghz-től is távoltartja magát össze tudja vetni a saját eredményeivel. Csak szólok, itt nem finomhangoltam semmit, levettem a cpu feszt, FSB-ből kisakkoztam hogy meglegyen a kívánt órajel és csoki.

    4.4Ghz: [link]

    4.6Ghz: [link]

    Egyelőre maradok az FSB 260, 2600/2600, 1700+Mhz CL8 mellett, fí szögben büntet.. :K ;]

    Valamikor majd megnézem azt is, hogy ha adok még feszt a CPU-NB-nek tovább gyorsul-e bármit is.
    Annyi állati jó tippet kaptam tegnap, remélem ti is találtok vmi hasznosat a wall off textben.

    :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák