Xiaomi Mi A2 Lite - annyira nem lite

A Xiaomi Android One sorozatának második generációja a szerényebb kivitelben, a Mi A1 hardverével, de modern formatervvel és nagyobb akksival. Előbbi viszont (sajnos) szenzorszigetet is jelent.

Hirdetés

Multimédia

A dupla kamerarendszer itt egy 12 megapixeles, f/2,2 apertúrájú, 1,25 µm pixelnagyságú szenzorból és egy mélységélesség meghatározó 5 megapixeles modulból áll. A fókusz fázisérzékelővel dolgozik, az extra megvilágítást pedig automatikusan is működő, szimpla LED segédfény biztosítja. Önarcképet a szenzorszigeten nyaraló 5 magpixeles egységgel lőhetünk szoftveres portré mód és HDR támogatás mellett. Sajnos a camera2 api nem támogatott, így értelmes kézi mód sem áll rendelkezésre, nincs manuális fókusz és nyers képfájlokat sem kapunk.


A gyári szoftverben nem lehetséges, de alternatív kamera appal elérhető a 4K 30 fps.

A szoftver a szokásos Google féle megoldás, ahol ugyan van kézinek csúfolt opció, de csak az érzékenységet és a fehéregyensúlyt állíthatjuk; előbbit 100 és 3200 között, utóbbit sematikusan. Lőhetünk 1:1 képarányú felvételt, van valódi portré mód, illetve panoráma. A HDR és a LED segédfény is hajlandó önerőből felismerni a helyzetet, de manuálisan is kapcsolhatóak az élőkép felső sávjában, ahol a filterek és egyéb beállítási lehetőségek is elérhetők. A fókusz gyors és pontos, mindössze a portrék elkészülésére kell várni kicsit, ami nem minden esetben kifogástalan, de általában használható eredménnyel zárul.

A dinamikatartomány szembetűnően széles, a HDR ritkán nyúl bele a szituációba, olyankor viszont kissé alulexponál, cserébe a sötét részek valamivel részletesebbek. A vonalélesség határozottan értékelhető ideális fényviszonyok között, lencsehibák nem jellemzőek, de a széleken azért puhább a rajzolat. A színek és a kontraszt valószerűek, elvétve fordul elő nem kellően telített felvétel. Éjszaka őrült nagy baj van, amilyen korrekt a nappali performansz, olyan rosszak az esti felvételek. Teljesen érthetetlenül olajfestmény-szerűek a képek, vonalak és részletek véletlenül sincsenek. Közepes távolságú téma esetén azért nem ekkora tragédia, de a jó az egyáltalán nem ilyen.

A portré mód nem éppen csúcsminőség, de egészen használható, hajlandó felismerni nem humanoid témát, ki is emeli a környezetből, már amennyire tudja. Pedig a piros autó eléggé elütött a nem is túl mozgalmas háttértől. Cserébe Elefánt zöld pólója nem zavarta össze annyira, mint vártuk. Az elhatárolás és a téma kiemelése általában pontos, a mélységérzet viszont valahogy kevésbé határozott, az elmosás mértéke ezzel együtt korrekt.

A videó maximális felbontása a gyári kameraszoftver esetében 1080p 30 fps mellett, alternatív szoftverrel viszont elérhető a 4K 30 fps minőség és a szoftveres stabilizálás is. Utóbbi alapértelmezett módon a gyári appban is aktív, a giroszkópot használja, ami végül is látszik is a felvételen. A képfrissítés stabil, a fókusz szintén, a hang pedig a szűrés ellenére is valószerű. A dinamika itt is jól szerepel. A galériából vagy fájlkezelőből nyíló gyári videolejátszó nem igazán finnyás, egyedül az AC3 hangot nem szereti, minden mással boldogul, viszont feliratot nem választhatunk; ha több is elérhető, mindet megjeleníti. Egyszerre. A H265-ös kódolás sem gond, akár 4K-ban sem, hangsávokat viszont nem kezel.


[+]

Az audiomegjelenítés szintén a Google-nek köszönhető, a Play Zene a megszokott funkciókkal és megjelenéssel áll rendelkezésre. A hangszínszabályzó már azzal kissé telítettebb és nyíltabb hangzást generál, hogy bekapcsoljuk, a multimédiás hangszóró egyáltalán nem rossz, a hangok ugyan nem különülnek el kristálytisztán, összességében viszont teljesen hallgatható, nem torz és viszonylag kiegyensúlyozott, ami például egészen korrekt magasakat jelent gyenge mélyek mellett is. A fülhallgatóra, amit mi választunk, lévén a pakkban nincs, kifejezetten jó hangminőség jut, dinamikus, részletes és értékelhető mély tartományt produkál. Egy jobb fülessel. Itt már érdemes rátolni egy minimális térhatást, sokat hozzátesz az élményhez. FM-rádió nincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés