Xiaomi Mi 9T Pro - tizenegyes!

Egyre terebélyesedik a Mi 9-es széria, aminek kedvező árazású csúcsán nyilván a Mi 9T Pro áll. Jelenleg egy Snapdragon 855-tel és a legfrissebb Androiddal tud többet a Mi 9T-nél.

Videó, multimédia

A látószögek előnyei videózáskor érezhetőek igazán, de nyilván csak akkor, ha menet közben lehetőségünk van váltogatni őket. De sajnos a Mi 9T Pro sem hajlandó együttműködni ilyen téren. A felvétel előtt kénytelenek vagyunk végérvényesen kiválasztani a szenzort, a felbontást és a képkockaszámot.

Ami az optimális eredmény érdekében lehet például FHD 30 fps, amihez jár elektronikus stabilizálás is. A fókusz atomstabil, gyorsan reagál, a hang életszerű és tiszta, a dinamika korrekt, csak az egész felvétel kissé alulexponált. Már ahhoz képest is, hogy a nap éppen rohamtempóban kezdett lemenni. Ennyire nem volt szürkület.

Az 1080p 60 fps mellett is opció, ilyenkor viszont jobb egy helyben maradni és abbahagyni a vacogást, mert szembetűnő lesz a stabilizálás hiánya.

A Mi 9T-vel ellentétben nem csak 30 fps felvételeket készíthetünk 4K felbontás mellett, de van lehetőség 60 képkocka per másodperces mozgóképet előállítani. A dinamika itt is kellemes, szintén valamivel alulexponált, viszont a fókusz hajlamos tizedmásodpercekre megcsúszni, de legalább nem látványosan.

Ránézésre az ultraszéles 1080p 30 fps videóhoz is jár elektronikus stabilizálás, a Mi 9T-nél tapasztalt torzítás nem érzékelhető, viszont a felvétel kevésbé részletgazdag, több a zaj és a dinamika is szerényebb, az összképnek pedig kevésbé tesz jót az autofókusz hiánya.


[+]

Megjeleníteni viszont szokás szerint lényegében bármit lehet a Xiaomi gyári videólejátszójával, a feliratoktól kezdve a legextrémebb formátumokig. Mindent visz. Az AC3 hang sem probléma, válogathatunk a hangsávok között, a Widevine L1-es biztonsági szintnek köszönhetően pedig egyes szolgáltatók tartalmai kihasználhatják a HDR10 AMOLED panel minden előnyét a magas dinamikatartományú megjelenítéssel.

[+]

Zenei téren van nekünk HiFi hang és HiRes audió, ezzel együtt a monó multimédiás hangszóró nem brillírozik, cserébe hangos és a maximumig tiszta és kulturált hangzást nyújt. Egy átlagos, középszerű in-ear fülhallgatóra viszont kifejezetten jó hangminőség jut, főleg ha rákapcsoljuk a hangzásjavítást, vagy kiválasztjuk a fülhallgató típusa alapján az optimális audiomegjelenítést. A Mi Zene mindezt tudja, ahogy a Play Zene is, fülessel pedig az FM-rádió is előkerül.

[+]

A Hangerő-beállításban pedig egy lehetőséget találunk, olyan mint a Samsung Adapt Soundja. Maga a beállítás egy körülbelül három perces folyamat, ami után egyedi hangsémát kapunk a hallásunkra optimalizáltan. Ezt érdemes kipróbálni, a Hi-Fi audio opció viszont általában csak ront a helyzeten, érdemesebb a Mi Hangjavításnál maradni, ami teret és súlyt ad a megjelenítésnek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés