Xiaomi Mi 8 - így csinálunk csúcsmodellt Mi

A középkategóriában magától értetődően szórja az ajánlott modelleket a Xiaomi, de vajon tud-e vonzó maradni a Mi 8 úgy, hogy a valódi kompaktságát elvesztette?

Kamera, multimédia

A hátlapi kamerarendszer hardveresen aligha tér el a Mi Mix 2S-től: egy f/1,8 rekeszértékű, négytengelyes optikai képstabilizálással megfejelt, 12 megapixeles, DualPixel autofókuszos Sony IMX363 szenzor csinálja a normál képeket, mellé pedig jár egy szintén 12 megapixeles, de f/2,4 apertúrájú telés lencse, ezek közt kézzel válthatunk. A dupla, viszont egytónusú ledes segédfény erős és jól terített fényt ad a beltéri fotókhoz, mindezt pedig az automatikusan kapcsoló HDR, illetve a bekapcsolható mesterséges intelligencia teszi teljessé. Ez utóbbi elméletben nagyjából ugyanazt csinálja, mint a többi ilyen rendszer, témafelismerés alapján javítja a beállításokat, gyakorlatban a telt, már-már túlontúl élénk fotók elkészítéséhez visz közel minket.


[+]

A MIUI-féle kamera rendkívül egyszerűen működik, de funkciókban gazdag: a módok közt simítással válthatunk, ilyen a portré, a négyzet, a panoráma, a videó, illetve a manuális csomag. Kézi módban a fehéregyensúlyt, a fókuszt, a záridőt és az érzékenységet piszkálhatjuk, RAW nincs, viszont egy 128 GB-os tárolóval végre eljutottunk oda, hogy a képminőségnél már sehol nem Normál, hanem a Kiváló minőségű tömörítés az alapértelmezett, ennek megfelelően a lenti tesztképek közt akad 10 MB fölötti is.

Kezdjük is a nappaliakkal, értelemszerűen vegyesen lehet látni odafent a normál és a telés képekből. Általánosságban véve kiváló, akár nyomtatásra is alkalmas képeket látunk magunk előtt, kellemes, már-már túlszaturált, rikító színvilággal, ennek egy része az AI műve. A zajmentesítés észrevehető, de nem jelentős, van bőven részlet, a lencsehibák közül a kromatikus aberráció és némi puha rajzolat a széleken, ami leginkább feltűnik, de egyik sem zavaró mennyiségben. A bokeh mód tárgyakkal is jól működik, a dinamika pedig átlagon felüli, makulátlan napsütésben sem fordulnak elő úgy kiégett részletek, mint ahogy azt rengeteg elődmodellben láttuk. A fókuszálás és az expozíció nem mellesleg pontos és gyors, így már ezeket megnézve is nyugodtan jelentjük ki, aki a jó kamerát hiányolta a Xiaomikból, az annak ellenére is vessen egy alapos pillantást a Mi 8-ra, hogy még mindig nem ez a piac csúcsa manapság. Árkategóriájából viszont ugyanolyan masszívan rí ki, mint szinte az összes többi attribútum.

Néhány éjszakait is nézzünk meg, ezek érdekes módon realisztikusabbak, kevésbé akarnak lemászni már a telefon kijelzőjéről is, egyszerűen csak világossá válik, hogy a dinamika és az érzékenység tényleg rendben van, és a zajszint sem ugrik meg brutálisan. A főkamera abszolút nem vérzik el sötét körülmények között, viszont a telés lencse sokkal inkább, még a fehéregyensúlya is összezavarodik, amire nappal lényegében egyáltalán nem volt precedens. A nagyított Lánchíd már éjszaka egyáltalán nem adja vissza a kellő hatást nagyítva, ez az optika láthatóan nem sötét körülmények közt lett finomhangolva.


[+]

A portrék elmosása továbbra is jó, és vannak különféle fényeffektek is, amik ugyan nem komoly mértékben, de valóban befolyásolják a hatást. Videózás kapcsán előkerül a ki- és bekapcsolható elektronikus stabilizálás, a gyorsított és lassított opció (120 és 240 fps-sel, akár 1080p-ben), illetve 4K, 30 fps-sel.

Filmezéshez kimondottan alkalmasnak bizonyul a méretes Super AMOLED kijelző, de sajnos a Widevine tartalomvédelmi szint csak L3-as szintű, ami a legnagyobb tartalomszolgáltatóknál a HD streamelés esélyét veszi el. Zenei téren csak az FM-rádió hiányzik teljesen, illetve némi kellemetlenséget okoz, hogy az analóg audiocsatlakozás csak adapter segítségével valósulhat meg. Cserébe akkor igen jó minőségben, korrekt hangerővel.


[+]

Több Xiaomi esetén találkoztunk olyan sztereó megoldással, ahol a beszédhangszóró veszi ki a második csatorna szerepét, a Mi 8-nál ezt szerencsére nem erőltették, monóban pedig egy zenére hangolt, átlagon felüli hangerejű, de értelemszerűen zéró térérzettel és szeparációval bíró hangzásvilággal találkozunk. Beszédnél tűnhet néha vérszegénynek, érthetetlennek a végeredmény, aki sokat telefonál kihangosítva, ezt biztosan észreveszi majd.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi Mi Mix 2s - a jót még jobban

    A Xiaomi Mi Mix 2s kifinomultabb, erősebb, okosabb és duplakamerásabb lett, a kivitel továbbra is káprázatos, de sajnos még mindig víziszonnyal küzd.

  • Odapakol a Xiaomi Mi 8 és a Mi 8 SE

    A nyolcadik évfordulós, grandiózus eseményen a jubiláló, szenzorszigetes csúcskészülék mellett befutott egy középkategóriás ajánlat, a Mi Band 3 és a MIUI 10 is.

Hirdetés