Xiaomi Amazfit Cor - corszerű

Az Amazfit Cort a Huami fejlesztette a Xiaomi számára mint a Mi Band 2 utódja. A képességek fejlődtek, a kijelző színes, minden más maradt, ami jó, mert az elődmodell is eleve az volt.

Hirdetés

Szenzorok, kezelés, üzemidő

A készülék hardveres alapjairól nem sokat tudunk, nem is igazán érdekfeszítő, a lényeg, hogy van benne egy triaxiális gyorsulásmérő, 4.0-s Bluetooth energiahatékony protokollal, rezgőmotor, meg ugye a PPG pulzusszenzor. A háromtengelyű gyorsulásmérő általában észnél van, bár, előfordult egyszer, hogy az istennek sem reagált, de akkor egyszer az alsó kijelzőkáván lévő érintőpontra sem. Az akkumulátorkapacitás is jelentősen növekedett, a 170 mAh-s lítium-polimer telep a gyártó szerint 12 napot bír egészen konkrétan napi 100 értesítés, 50 mozgás alapú ébresztés és 100 perc futás mellett. Ez egészen egzaktnak tűnik, ami hasznos lehet, mert nekünk sajnos nem volt módunk 12 napot próbálgatni, de az már ennyiből is látszik, hogy a telep nem adja fel könnyen. A Samsung Galaxy Note8 üzemidejére nem volt érzékelhető hatással.


[+]

Az óra önmagában nem sokat tud, mutatja az időt és a megtett lépésszámot. Lehet választani néhány óralapot, ami mellesleg mindig katonai, 24 órás formátumban jelzi az időt, aki az angolszász megoldást kedveli, kénytelen lesz appból analóg órára váltani. Állíthatunk be ébresztőt, használhatjuk a stoppert, valamint mérhetünk pulzust. Ezt az óra tárolja, csak azt nem tudjuk, mennyit, mert a belső memóriáról szintén nincs infónk. A navigáció értelemszerű és pontos, viszont a menüt lehet görgetni. A menüpontok ugranak, amit csak azért érdemes figyelembe venni, mert egyébként brutális laggolásnak is tud tűnni, pedig csak más a logika.


[+]

Az óralapot lefelé simítva láthatjuk az akkumulátor töltöttségi értékének százalékos megjelenítését és aktiválhatjuk a ne zavarjanak üzemmódot, amit egyébként a társalkalmazásban ütemezhetünk is. Visszalépéshez jobbra kell simítani, az adott alkalmazásokon belül pedig felfelé lapozva válthatunk a különböző oldalak között. A rendszerben való mozgás egyszerű, mondhatni hülyebiztos, a felület reszponzív és határozottan gyors. Nem akad, viszont a dupla koppos ébresztés, vagy valami eléggé hiányzik, mindig mozdulni kell, ráadásul elég életszerűen, ha valamit meg akarunk tudni.


[+]

Minden egyebet, mint az értesítések megjelenítése, vagy emlékeztető hozzáadása, illetve egyéb beállításokhoz szükség lesz a Mi Fit alkalmazásra. A Mi Fit telepítéséhez legalább 4.4-es Androidra vagy iOS 8-ra lesz szükség, az App Store-ban és a Google Play Áruházban is ingyenesen elérhető. A felület tökéletesen lokalizált, hibátlanul fordított és igen összeszedett. A főképernyőn az aktuális statisztikákat látjuk, mint az alvás, az aktivitás és a pulzus. Ezekre kattanva grafikusan is elemezhetjük a státuszunkat, illetve az alvásmonitorozásnál még azt is megtudhatjuk, hogy a felhasználók hány százalékánál aludtunk ügyesebben. Már, ha van Mi fiókunk, ami amúgy nem kötelező.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés