Xiaomi 11T Pro - Mi-nek nézel engem?

Idén is van a Xiaomi-nak ár/érték bajnok csúcsmobilja. Nem ez az.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A 11T Pro két nanoSIM-et fogad be minden hazai 4G és 5G sáv támogatásával és remek beszélgetési hangminőséggel, zajosabb környezetben is. A vételi minőség stabil és jófajta a kétcsatornás WiFi 6 modem is (802.11a/b/g/n/ac/ax, Direct, HotSpot). A Bluetooth 5.2-es (A2DP, LE), az USB viszont csak 2.0-s adatátvitelre képes (Type-C, MTP, OTG). A navigálás villámgyors és pontos a többcsatornás modulnak köszönhetően (A-GPS, GPS L1 + L5, Galileo E1 + L5a, GLONASS G1, BeiDou), és akad iránytű, giroszkóp, gyorsulásmérő, barométer, NFC, illetve infra.


[+]

A 5000 mAh-s telepből remek, csak nem kiemelkedően jó üzemidő hozható ki 5-6 órás képernyőidőkkel, ha játék és fotózás is a napi teendők része. De nem is ez a lényeg, és nem is a Qi töltés sajnálatos hiánya: a méretes, 120 wattos adapterrel és a passzoló kábellel ugyanis az anódban grafént bevető, vélhetőleg kettéosztott akkumulátor töltése 19 perc alatt megvan. Ismétlem: nincs 20 perc a teljes ciklus, és ez fájdalommentessé teszi a töltésmizériát, amire nálam másfél naponta volt szükség. Emellett a készenléti fogyasztás is alacsony, miközben akad pár hasznos energiatakarékos funkció. Az is igaz persze, hogy nem akad minden sarkon 120 wattos adapter, szóval, ha kritikus kérdés a villámtöltés, magunkkal kell cipelni a tartozékot és a kábelt – de legalább mindkettő a csomagolás része – ugye, kedves Samsung, Apple, Google, Nokia és néhány Xiaomi.


[+]

Xiaomi 11T Pro
Pro
Villámtöltés 20 percen belül a mellékelt adapterrel
Remek sebesség a 120 Hz-es csúcspanelen
Minőségi fotók és videók a főkamerával
Kontra
Méltatlan széles-, zoom- és önkamera
Egy lencsére korlátozott 4K videó
Nincs jack port, IP-védelem, Qi töltés, microSD bővítés
Saját konkurenciája ellen is drága
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9,5 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 10 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (8/256 GB, HUF) 249 990

Úgy zárom a tesztet, ahogy kezdtem: a Xiaomi 11T Pro szimpatikus készülék – csak rajtaveszít erős belső konkurenciáján kompromisszumlistájával, amely negyedmillió forintért túl hosszú. Jól egyberakták, de hiányzik a jack kimenet, az IP-védelem, a Qi töltés, a fémkeret és a microSD bővítés. Korrekt a főkamera és tényleg tuti a videózás, de kicsontozták az ultraszélest és a többi segéd sem virít. Fürge a felület a 120 Hz-es csúcspanelen, de egy idő után elő szoktak jönni a MIUI-s hibák. Döbbenetesen gyors a 120 wattos villámtöltés, de egyik riválisa se lakmározik manapság lassan. Ott van például a Mi 11i 60 rugóval olcsóbban, hasonlóan jó kijelzővel, hardverrel és főkamerával, így kapásból erősebb ár/érték vonalon. Ha a fotós szett pedig fontos, akkor kis ráfizetéssel a Mi 11 a főkamerára és az ultraszélesre is rágyúr, bónuszként meg ott a QHD panel.

De nyugodtan léphetünk sokkal lejjebb: a Poco F3 és a Realme GT Master féláron kínál fürge működést és hasonló fotós képességeket (kevésbé megnyerő videóval), a visszafogottabb hardver pedig takarékosabb. Szót kér a Galaxy A52s 5G is jobb ultraszéles kamerával, de ha mindenképp Snapdragon 888 kell, és valamiért nem pálya a 11i, remek alternatíva a Realme GT 5G itt-ott 160 ezerért. Ráadásul nyakunkon 2022 és a hardveres generációváltás, így nálam a 11T Pro hoppon maradt, mert egyszerre legózták össze erősebb és gyengébb elemekből. Így pedig olyan lett, mint egy öszvér, amelyik rendben elhúzza az igát, ám folyamatosan lekanyarodik a szántóföldről.

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés