Vodafone Smart Grand - nincs helye e vidéken

Hirdetés

Kamera, multimédia

A Smart Grand kijelző utáni második leggyengébb pontja egyértelműen a fényképező, amit 5 megapixeles felvételeket készít ugyan, ám sajnos fixfókuszos. A videók maximum Full HD, vagyis ahogy a szoftverben fogalmaznak, "Teljes HD" felbontásban rögzíthetők. A keresőképernyőn választhatunk a két fő funkció között, bekapcsolhatjuk a vakut, válthatunk a 2 megapixeles másodlagos kamerára. A beállítások között találjuk a panoráma, a HDR, a sport, az éjszakai és a manuális módokat, utóbbi esetén babrálhatunk az érzékenységgel (ISO 100-1600), a fehéregyensúllyal, valamint az expozíció korrekcióval. Az időzítőt 3, 5, 10 másodpercre állíthatjuk, aktiválhatjuk a helycímkével ellátást, az arcfelismerést, ami elég csekély hatásfokkal működik.

A kamera keresőképernyője és a menüje A kamera keresőképernyője és a menüje
A kamera keresőképernyője és a menüje [+]

A telefon magyarországi weboldalán olvasgattam olyan véleményeket, hogy "a kamera szép képeket készít", "meg vagyok elégedve a fényképezővel". Ezek a kijelentések is jelzik, mindenkinek mások az igényei. Akik viszont tényleg normális képekre vágynak, azoknak ennél a mobilnál biztosan magasabbak lesznek az elvárásai, hiszen ez a szenzor már a fixfókusz miatt sem rúghat labdába, a végeredményeket látva viszont más téren sem. A makró felvételekről azonnal érdemes lemondani, a nappali alkotásoknál pedig hibát hiba hátán találunk, a dinamikatartomány nagyon szűk, ezen némileg azért képes javítani a HDR, a kromatikus aberráción azonban ez sem. A vonalélesség és a részletesség is nagyon gyenge, a színeket sem mondanám valósághűnek. A vaku legalább elég nagyot villan, zseblámpának inkább használható. A videók teljesen taccsra teszik a mobilt, a tesztfilmben is annyi a pozitív, hogy folyamatos, de ez akkor volt 1080p, mikor a kijelző. Soha.

A vaku fényereje nem rossz, a fixfókuszos kamera viszont elég gyenge
A vaku fényereje nem rossz, a fixfókuszos kamera viszont elég gyenge [+]

Van gyári videolejátszó, amiben egymás alá ömlesztve láthatjuk a mozgóképeket, és az a durva, hogy az mp4, vagy éppen a H.264 kódolású mozik mellett a DivX/avi tartalommal is megbirkózik a telefon, mondjuk a hanggal már nem mindig. A 720p-s felbontás egyáltalán nem akadály, igazából az 1080p sem, bár az akciódúsabb jeleneteknél már néha megakadt a lejátszás. Extra funkcióval nem rendelkezik a program, nincs kisablakos mód sem, a feliratokat ímmel-ámmal kezeli.

A video- és a zenelejátszó A video- és a zenelejátszó
A video- és a zenelejátszó [+]

Ha zenét hallgatnánk, akkor a Google hivatalos szoftverét lehet elővenni erre a célra, ami a mobilon tárolt és az Áruházban megvásárolt tartalmakat is látja, és rendelkezik hangszínszabályzóval. A muzsikákat előadók, albumok, dalok és műfajok szerint rendezi, az albumborítók rendszerint megjelennek. Lehet véleményezni a számokat, bekapcsolható a véletlenszerű és az ismétléses lejátszás. Van FM-rádió, ami csak fülhallgató csatlakoztatása után működik, és képes kijelezni az állomások adatait, felvenni viszont nem lehet az adásokat. A hangszóró nagyon csúnyán szól, torzít, nincsenek mély hangok, az egyetlen pozitív dolog, hogy hangos, így a jelzések könnyedén meghallgatók.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Vodafone Smart Speed - lemaradt kistesó

    A szolgáltató új, kedvező árú készüléke valóban nagyon olcsón megvásárolható, de ez sajnos a minőségén is meglátszik, házon belül akad jobb alternatíva.

  • Vodafone Smart First - lassan jár

    Kevesebb, mint tizenháromezer forintot kell fizetnünk a Vodafone új, belépőkategóriás újdonságáért, a Smart First az árához képest viszonylag korrekt ajánlat.

  • Vodafone Smart Prime - kiemelt ajánlat

    Nagyon korrekt árcímkével érkezik a piros szolgáltató saját márkás, középkategóriába szánt, öthüvelykes kijelzővel ellátott készüléke, amit nem mellesleg az Alcatel gyárt.

Hirdetés