Vodafone Smart Grand - nincs helye e vidéken

Külső, kijelző

Semmi varázslatos vagy különleges nincs sajnos a készülék külsejében, sőt, a 140,7 x 71,4 x 9,99 milliméteres dimenziók miatt meglehetősen vaskosnak, a 162 grammos tömegnek köszönhetően pedig elég nehéznek mondható. Kézben fogni éppen ezek miatt nem annyira kényelmes, egyrészt nehéz elérni a kijelző minden pontját, másrészt pedig húzza a tenyerünket, vagy éppen a zsebünket, az ergonómia sem az igazi. Az anyaghasználatból is látszik, hova pozicionálták a mobilt, műanyag és üveg váltja egymást, az összeszerelési minőség elég gyengécske, ha jobban nyomogatjuk a telefont, akkor recseg, ropog, ilyennel már régóta nem találkoztunk. A víz- vagy ütésállóságot még hírből sem ismeri a masina.

Teljesen átlagos formaterv, alsó kategóriás anyaghasználattal
Teljesen átlagos formaterv, alsó kategóriás anyaghasználattal [+]

Kijelző-teszt
Mérés Vodafone Smart Grand Doogee X5 Pro Lenovo A5000 Prestigio Muze C3
Fehér fényerő (max.) 334 nit 560 nit 428 nit 364 nit
Fehér fényerő (min.) 10,4 nit 26 nit ? nit 38 nit
Fekete fényerő 0,16 nit 0,54 nit 0,59 nit 0,43 nit
Kontrasztarány 2108:1 1037:1 726:1 848:1
Színhőmérséklet 6504 K 7665 K 7765 K 7942 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon egy 5 hüvelykes, mindössze 480 x 854 pixel felbontású megjelenítő kapott helyet. Ezzel több gond is van sajnos. Egyrészt a 195 ppi-s képpontsűrűség, ami miatt a szövegek egyáltalán nem élesek, persze olvashatók, de manapság már sokkal többre vágyunk, ha már a HD az alsó kategóriába is begyűrűzött. Ennél is nagyobb probléma, hogy hagyományos TFT-panelt használtak, annak minden nyűgjével, bajával. A betekintési szögek borzalmasak, felülről nézve teljesen elsötétedik, alulról pedig invertálódnak a színek és túl világos lesz a tartalom. Elvileg ráadásul két ujjat tud kezelni a kijelző, ám az érzékenysége sem az igazi, sokszor fals bevitelekre lehetünk figyelmesek. A fehéregyensúly viszont bámulatosan jól lett kalibrálva, pont az ipari standardnak megfelelően. Alul három vezérlőgomb kapott helyet, mindegyik érintésérzékeny, ám egyik sem rendelkezik háttérvilágítással, és csak középen fogadják a tapicskolást (miközben akkora piktrogramok szimbolizálják a funkciókat, hogy majdnem lelógnak az előlapról), szóval rendesen fel lehet idegesíteni magunkat ezen. Felül egy beszélgetési hangszóró, egy közelségérzékelő, egy értesítési led és egy 2 megapixeles kamera található, fénymérő szenzor nincs.

Az előlapi üveg a keretnél egy hajszálnyival mélyebben ül
Az előlapi üveg a keretnél egy hajszálnyival mélyebben ül [+]

Elég hebrencs módon lettek oldalt összeillesztve az elemek, nem precíz a munka, keresztirányban végighúzva az ujjunkat némi karcoló érzést tapasztalhatunk. Jobboldalra került a hangerőszabályzó billentyű és a bekapcsológomb, utóbbit szerelték feljebb, ami azért borzalmas megoldás, mert nagyon sokszor fogjuk véletlenül felhangosítani vagy lehalkítani a telefont, az egyiket inkább lehetett volna a mobil bal szélére rakni, hiszen ott speciel semmi nincs. Felül kap szerepet a 3,5 milliméteres jack kimenet, alul pedig a microUSB csatlakozó.

A hátlap minimalista, középen látható a szolgáltató logója
A hátlap minimalista, középen látható a szolgáltató logója [+]

A hátlap végtelenül egyszerű, a matt felületének hála legalább az ujjlenyomatokat és a koszt nem gyűjti össze. Középen virít a szolgáltató logója, legfelül pedig édeshármast alkot az 5 megapixeles fényképező, a ledes villanó, valamint a hangszóró. A borítás lekapható a helyéről, nem egyszerű művelet, de érdemes és szükségünk is lesz rá, hiszen így férünk csak hozzá a cserélhető akkumulátorhoz. A telepet nem csak akkor kell kivennünk a helyéről, ha mondjuk lemerült és újat raknánk be, hanem akkor is, ha a microSD-t vagy a microSIM-et be akarjuk rakni a megfelelő foglalatba.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Vodafone Smart Speed - lemaradt kistesó

    A szolgáltató új, kedvező árú készüléke valóban nagyon olcsón megvásárolható, de ez sajnos a minőségén is meglátszik, házon belül akad jobb alternatíva.

  • Vodafone Smart First - lassan jár

    Kevesebb, mint tizenháromezer forintot kell fizetnünk a Vodafone új, belépőkategóriás újdonságáért, a Smart First az árához képest viszonylag korrekt ajánlat.

  • Vodafone Smart Prime - kiemelt ajánlat

    Nagyon korrekt árcímkével érkezik a piros szolgáltató saját márkás, középkategóriába szánt, öthüvelykes kijelzővel ellátott készüléke, amit nem mellesleg az Alcatel gyárt.

Hirdetés