Hirdetés
Külső
A telefon egyáltalán nem hasonlít az elődjére, a szintén Huawei gyártmány Vodafone 845-re. Egy kimondottan aprócska (103,8 x 56,8 x 12,6 milliméteres méret és 104 grammos tömeg jellemzi), lekerekített sarkokkal rendelkező mobillal van dolgunk, mondhatni, a szappantartó fomaterv iskolapéldájával. Bár kényelmes a fogása, a telefonon érezni, hogy ahol lehet, spóroltak rajta. Ennek megfelelően a dizájn megalkotásába sem fektettek túl sok erőforrást, a formaterv egy kicsit unalmas, de ettől függetlenül simán vállalható, az előlap alján éktelenkedő jókora holttér azért ront egy darabot az összképen. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy egy fehérdobozos termékről van szó, így az általam tapasztalt hátlap-mizéria csak a tesztkészüléken jelentkezett, a bolti forgalomba kerülő modellek esetén nem lesz ilyen probléma. A borítás teljes mértékben műanyagból van, a modelltől függően fekete vagy fehér plasztik minőségétől nem vagyok elájulva. A Huawei-nél a mobil összerakása sem ment hibátlanul, a hátlap rögzítése hagy némi kivetnivalót maga után: bár nem esik le, simán lehet fel-le mozgatni, ekkor bónuszként recsegő és kattogó hangokkal jutalmaz minket a 858 Smart.
Az előlapon található elemek nem okoznak meglepetést, az androidos kínálaton szokványosnak mondható kínálatot kapjuk. Felül található a külső hangszóró, alatta pedig az érintőképernyő helyezkedik el. Egy 2,8 hüvelykes képátlójú és 320 x 240 pixeles felbontású panelről van szó, amely 256 ezer színárnyalat megjelenítésére képes. Az érintéseket kapacitív technológiával érzékeli, több érintés együttes kezelésére viszont képtelen a masina, így például a kétpontos zoomot is el kell felejtenünk. A TFT megjelenítőn azért érezni, hogy olcsóbb darab: kissé élettelen és fakó színeket kapunk, a fényerő és a betekintési szög szintén kevés: oldalra fordítva még úgy-ahogy kellemes a kép, az X tengely mentén megdöntve hamar invertálódnak a színek, illetve csökken a fényerősség. A panel alatt négy, szintén kapacitív érintőgombot találkunk (főképernyő, menü, vissza és keresés), alul pedig egy ezüst Vodafone logó és felirat látható. Érdekes módon a gombok nem mindig reagálnak a tapogatásra, gyakran csak második vagy harmadik érintésre érhetjük el a kívánt hatást. Legalulra a mikrofon került, amely egészen kellemes hangminőséget produkál, a vonal másik végén minden tisztán és érthetően hallható, ugyanez elmondható a fenti hangszóróról is.
A hátlapon sem gondolkodtak sokat: a plasztiklapka közepére egy ezüst Vodafone logó került, felül pedig a 2 megapixeles kamera és a külső hangszóró található. Utóbbi vérszegényen teljesít, kihangosíttva örök vendég a recsegés, a telefon ezzel tiszteleg a komoly múltra visszatekintő Szokol rádió franchise előtt.
Az oldalsó interfészek és gombok tekintetében nem vagyunk eleresztve. A 3,5 milliméteres kimenet felülre került, a telefon ki- és bekapcsolására, valamint a képernyő lezárására és feloldására használható billentyű szintén itt kapot helyet. A krómszínű hangerőszabályozó gombok jobb oldalt kapott helyet, a microUSB bemenet pedig a készülék alján található.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!