Vodafone 858 Smart - okos döntés?

Hardver, operációs rendszer, sebesség

A borítás alatt egy Qualcomm MSM7225 SoC található, az ARMv6-os architektúrájú processzor 600 MHz-en ketyeg, amely azért hagy némi kivetnivalót maga után 2011 közepe táján. Ezek mellé 256 MB RAM és 512 MB ROM áll a rendelkezésünkre, utóbbiból 130 MB-ot használhatunk belső tárhelyként, ami bővíthető egy maximum 32 GB kapacitású microSD kártyával.

Vodafone 858 Smart Vodafone 858 Smart

A telefonon az Android rendszer 2.2-es, FroYo névre hallgató változata fut, amely nagyjából érintetlenül teszi a dolgát. Ez azt jelenti, hogy a Huawei mérnökei nem kedveskedtek nekünk extrákkal, az alap rendszert és a hozzá tartozó alkalmazáscsokrot kapjuk. A felhasználói felületen azért buheráltak egy sort, az erőfeszítések egy saját készenléti képernyő implementációban és egyetlen bónusz minialkalmazásban (egy egyébként pofás e-mail widgetről van szó) manifesztálódtak. A főképernyő fixen öt oldalas, alul pedig öt virtuális billentyű található. A tárcsázó, alkalmazások menü és böngésző gyorsgombjait két lapozóbillentyű veszi körül, ezeket nem is cserélhetjük le. Ha az ujjunkat lenyomva tartjuk a két szélső vagy a középső virtuális gombon, a készenléti képernyő oldalainak kicsinyített másait kapjuk, így gyorsítva a navigáción.

A gép sebességéről nem tudok jókat mondani: egy több éves hardverrel van dolgunk, a működés ennek megfelelően finoman szólva nem akadásmentes. Főleg, hogy az Android rendszerről van szó, amely még a mai kétmagos csodákon is tud fura dolgokat produkálni, a 858 Smart esetében pedig egy konstans döcögés-faktorral kell számolnunk. A fő probléma nem is az akadásokkal van, engem a rövid idejű, de annál zavaróbb késleltetés kergetett az őrületbe: minden egy kicsit később történik, mint azt várná az ember. Benchmark programokat is futtattunk, azaz inkább megpróbálkoztunk a dologgal: a SmartBench és a Mandro Bench el sem indult, a Quadrant Standard Edition pedig a stencil buffer támogatás hiánya miatt nem futott le; ezek is az architektúra elavultságát jelzik. A Linpack for Android nevű alkalmazást sikerült beüzemelni, a program 3,312 MFLOPS-ot produkált 25,32 másodperc alatt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés