Unihertz Titan Pocket - újra érik a szeder, de nem ehető

Teljes QWERTY gombsorral szerelt, ütésálló, Android rendszerű telefon érkezett, ami igazi csemege az egyentepsik világában, de megvannak a maga kompromisszumai. Sőt, csak azok vannak.

Adatátvitel, akkumulátor

4G van, 5 GHz-es WiFi van, NFC van, GPS (Beidou és GLONASS) van, infraport van. Ennél több talán nem is kell egy ekkora zsebqwerty-be, a böngésző alapesetben a Chrome, amit ugyebár lehet görgetni a kijelzőt simogatva is. A böngészési élmény a kis kijelző miatt nem olyan frenetikus, de ez a képarány egyáltalán nem rossz akkor, amikor a közösségi médiát pörgetjük, bár konkrétan nem fér ki a kijelzőre egy Instagram-post gördítés nélkül. Egyébként pedig simán elfért volna egy nagyobb ablak a gombsor felett, mert jókora kávák szegélyezik a kijelzőt, szóval nem hozták ki a maximumot az Unihertznél a dologból.

[+]

A Titan Pocket egyértelműen legnagyobb aduja az üzemidő. A 4000 mAh-s telep bőségesen elég több napos nyomkodásra is, a kijelző nem fogyaszt sokat, játszani, filmezni nem fogunk túl hosszan, a mindennapi feladatainkra allokált energiamennyiség pedig nem lesz markáns. A 18 wattos töltővel két óra alatt tele lehet pumpálni a telepet, aztán két-három napig rá sem kell majd nézni. Vezeték nélküli töltési opció azonban nincsen.

[+]

Unihertz Titan Pocket
Pro
QWERTY gombsor
Jack kimenet, külön microSD, értesítési LED
Remek üzemidő
Kontra
QWERTY gombsor
Nagyon gyenge kamera
Tákolt felhasználói felület sok megkötéssel
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 5 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 6 pont
Fotózás, videózás 3 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 5 pont
Indulóár (HUF) 80 000

Összegzés. Szerintem ez a telefon egyáltalán nem jó. Kényelmetlen. Nyögvenyelős. Összecsapott. És mindezek mellett egy tökéletes szemléltető eszköz arra, hogy miért hagytuk el a fizikai QWERTY gombsort az okostelefonokról, ebben a méretben legalábbis ez a mütyürkézés nagyon fájdalmas. Görnyedő testtartásban ültem már akkor is, amikor egy WiFi-jelszót kellett bepötyögnöm, de akkor is rá voltam hajolva a telefonra, amikor csak simán nézegettem a Facebookot, mert a kis kijelzőn kis betűkkel és kis méretben jelennek meg a tartalmak, ha pedig egy app csak mini módban fut, akkor méginkább olyan az ember testtartása, mint amikor a nagyanyám nézte a tévéújságban, hogy mikor lesz Columbo. Szemüvegben, nagyítóval, hosszasan. A hardver koros, a kijelző négyzetessége inkább átok, mint áldás, a kamera nagyon gyengécske, a kezelhetőség borzalmas, a szoftveres nekibuzdulás pedig hamvába hullik abban a pillanatban, amikor kiderül, hogy az appok zöme nem is indul el a négyzetes kijelzőn. A kis méret és a combos üzemidő szól csupán mellette, minden más szempont alapján ez a telefon gyatra, ezen pedig az sem segít, hogy megidézi a BlackBerry készülékek hőskorát a külsejét illetően. Az első kézbevételnél érzett retrós lelkesedésem villámgyorsan párolgott el, ahogyan sokasodtak a használhatósági kompromisszumok, az biztos, hogy egy különleges termék, de inkább különlegesen életszerűtlen. Mert össze lehet kalapozni a BlackBerry legendájára alapozva közösségi finanszírozásban egy raklap pénzt, de nem véletlenül szűnt meg ez a gyártó némi TCL-es vergődés után, a fizikai billentyűzetnek ebben a méretben leáldozott. Újra érik a szeder ugyan, de ott fog megrohadni a bokrokon, mert nincs, aki leszedje.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • BlackBerry Passport Androiddal?

    Majdnem. A CrackBerry egy fórumozója szúrta ki a Unihertz koncepcióját, amihez valószínűleg a BlackBerry jogi osztályának is lesz néhány hozzáfűznivalója.