Hirdetés
Bevezető, tartozékok
Az UMi eMax nevű készüléke testesíti meg a tisztességes iparosmunka ideáját, amit tulajdonképpen a távol-keletről érkező aspiránsok esetében abszolút pozitív csengésű megállapításnak foghatunk fel. Az eMax nem egy úttörő, nem egy kiemelkedő, sem egy különösebben izgalmas valami. Tulajdonképpen egy rémesen középszerű, de alapvetően problémamentesen és stabilan üzemelő készülék, ami önmagában is elegendő lenne ebben a kategóriában, de rendelkezik néhány tényleg értékelhető extra képességgel is. És itt most nem is a szokatlanul patent összeszerelési minőségre, vagy az általánosan klassz teljesítményre gondolunk. A csapnivaló kamerára meg végképp nem gondolunk.
Eddig három UMi készülékkel ismerkedtünk behatóbban, amelyek több-kevesebb sikerrel vették az akadályt. Míg a Zero a gyászos akkumulátoron és az optimalizálatlan rendszeren hasalt el, a Hammer S kiérdemelt egy visszafogott tetszésnyilvánítást, az első találkozáskor megismert UMi X3 pedig már a gyártó honlapján sem jelenik meg mint korábbi készülék. Mondjuk a tapasztalatok alapján ezen nem csodálkozunk. A 2016-os felhozatal ígéretesnek tűnik, jobbára fém- és üveg házba csomagolt, prémium felszereltségű, magas akkumulátorkapacitású készülékekkel támadnak, ráadásul a specifikáció alapján a legtöbb támogatja a 800 Mhz-es LTE frenvenciát (B20). Az eddigiek alapján nem feltétlenül alaptalan abban bízni, hogy nem csak papíron érdekfeszítő a gyártó tevékenysége. Alapvetően azért az eMax sem okozott csalódást, noha nem a legfrissebb és legvadabb cucc, amit az UMi fabrikált, a középkategóriában mindenképpen említést érdemel. Mondjuk a teszt akkor is megszületne, ha nem így lenne, de szerencsére most nem ez a helyzet.
Éppen megállapítottuk, hogy tesztalanyunk nem a felső szegmensben értelmezhető, a csomagolásra ez pont nem vonatkozik. A vékony, négyzetes doboz felülete valahol a selyemtapéta és a szálhúzott acél között van, ami ugyan bizarrul hangzik, de irtó jól néz ki és a fogása is kifejezetten kellemes és minőségi. Az ezüst márkajelzés alatt a RootJoy felirat olvasható, ami megmosolyogtató, amíg nem tudjuk pontosan, miről van szó. A matt fekete jobboldali részt megragadva húzhatjuk ki a kazettát, de a lényeg továbbra is rejtve marad a könyvszerűen, bár jobbra nyíló fedél alatt. Ezt kinyitva már feltárul a tartalom: balra a készülék fekszik, jobbra pedig a fakkokba foglalt, snájdigul elrendezett tartozékok. A szilikon kötegelővel megzabolázott, lapos profilú microUSB kábel nyílt USB csatlakozóban végződik, amit töltéshez a mellékelt 1 amperes hálózati fejbe tanácsos dugni. Füles nincs, van ellenben OTG adapter, ami legalább olyan hasznos, mint amilyen filléres dolog lett volna egy közepesnél kicsit rosszabb fülhallgatót mellékelni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!