UMi London - jó oldalon halad

Noha az alsó kategóriás készülék siralmas eredményeket mutat hardveres szempontból, a mindennapokban egyáltalán nem kellemetlen a remek kijelzővel szerelt, masszív eszköz használata.

Bevezető, tartozékok

Az UMi London a Super és a Max mellett az egyik legújabb opció a gyártó kínálatában, méghozzá a fenti kettővel ellentétben masszívan az alsó szegmensbe pozicionálva. Ezzel együtt látszik rajta az igyekezet, és sok szempontból nem is volt hiábavaló. A mérnökök valószínűleg nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy a mai elvárásoknak megfelelően kialakított készüléket tudjanak felmutatni a legalsó árszegmensben is, ami lényegében sikerült is, banális apróságokat és egy darab lényegesebb hiányosságot leszámítva. A névválasztás totál rejtély, nem jellemző a gyártóra európai fővárosok sorolgatása. Bár a London igencsak hasonló kialakítással bír, mint a Rome, valahol erre lehet a logikai kapcsolat, csak lényegesen gyengébb hardverrel, viszont ennek megfelelő árazással.


[+]

Az UMi jelenlegi – mármint márkán belüli – csúcskészülékéhez, a Superhez már volt szerencsénk, aminél nem is feltétlenül maga a termék, hanem inkább annak árazása volt a probléma, illetve a kategóriában roppant erős és életképes konkurencia léte. A Londonnak viszont nem ennyire kemény mezőnyben kell pozíciót fognia, ráadásul ebben a ligában rendelkezik néhány igazán kellemes tulajdonsággal, ami kiemeli a versenytársak közül. Ez nyilván nem az 1 GB rendszermemória, és nem is a szerény hardver, vagy a szokásosan gyenge kamera, hanem a remek minőségű kijelző, a fém alkalmazása, vagy a sokak számára perdöntő értesítő LED léte. Ennek fényében az LTE hiánya viszont szívszorító, amit valamelyest az igen jól optimalizált rendszer tud kompenzálni.


[+]

A kategóriában kevésbé, az UMitól viszont megszokott módon, a csomagolás ezúttal sem hagy kívánni valót maga után. A Speedshoptól érkezett pakk egyszerű, de nem nélkülözi a visszafogott eleganciát és némi egyediséget. A nyújtott téglalap formátumot a gyártó logója köré szerkesztett koncentrikus textúrával dobták fel, az egész pakkot pedig matt fekete félbújtató tartja össze. A gyakran felbukkanó hullámvonalas dizájn egyébként összhangban van magának a szónak a jelentésével is, mivel a japán umi kifejezés egyrészt az óceánra, másrészt annak hullámzására utal. A doboztetőn kívül egy papírtakaró is védi a készüléket, Link to the World felirattal, ezt lekapva jutunk hozzá a világgal összekötő céleszközhöz. A tálca kiemelésével még egy megdöbbentően csúful szitált, 1 amperes hálózati töltőfejet és egy microUSB adat- és töltőkábelt szedhetünk elő a külön csomagolt, 2050 mAh-s akkumulátor mellől. Egy szett fóliát csak azért nem találunk mellékelve, mert voltak szívesek előzékenyen felapplikálni a kijelzőre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • UMi Super - a kamera a kriptonitja

    Újabb középkategóriás készülék rejt 4 gigabájt RAM-ot, nyolcmagos rendszerchipet és táblagépes akkumulátort mutatós fémházban, mégsem teljes az összkép.

  • UMi eMax - rájár a root

    A shenzheni gyártónak – mármint a sok közül most ennek a bizonyosnak – ezúttal sikerült összeraknia egy távolról sem világmegváltó, de (hajszál híján) szerethető készüléket.

Hirdetés