Toshiba Thrive - a második menet

Külső

A gépet kézben tartva az embert nem fogja el a kompaktság és kecsesség érzése. A Toshiba ugyanis úgy tűnik, hogy nem akar beszállni a manapság menő kié lesz a legvékonyabb és legkönnyebb táblagép csatározásba. A 272 x 175 x 15 milliméteres méretekkel megáldott masina ugyanis nem kicsi, főleg az oldalsó, majdnem három centiméteres kerettel, a 771 grammos tömeg pedig tovább fokozza a helyzetet. Sajnos a Folio 100 egyik gyermekbetegségének számító, kissé benyomható hátlap itt is megmaradt, bár nem annyira szignifikánsan, mint az előző próbálkozásnál, de azért érezni, hogy van egy kitöltetlen tér a rétegek között.

Toshiba Thrive
[+]

Mivel a masinán a Honeycomb rendszer fut, az előlapon nem találunk semmilyen vezérlőbillentyűt. Bal oldalt található a 2 megapixeles másodlagos kamera és a mikrofon, melyeknek egy króm színre festett félkör ad otthont, felül pedig három állapotjelző LED és a fényérzékelő szenzor csücsül. Az előlap legnagyobb részét a 10,1 hüvelykes képátlójú, 1280 x 800 pixeles felbontású, 16 millió színárnyalat megjelenítésére alkalmas kijelző foglalja el, további extra elemet és vezérlőgombot nem kapunk. Egy IPS technológiájú panellel van dolgunk, amely óriási betekintési szöggel és szép színekkel operál, ezzel javítva az előd egyik legbosszantóbb hibáját. Az érintéseket kapacitív technológiával érzékeli, egyszerre akár több helyen is, így a kétpontos nagyítást sem kell nélkülöznünk.

Toshiba Thrive
[+]

Mint azt már fentebb is említettük, a fekete mellett több színben is kapható hátlappal van némi probléma. Az anyaghasználat megfelelő, egy bordázott matt plasztiklapkával van dolgunk, amely ennek megfelelően stabil fogást biztosít, ráadásul az ujjlenyomatokat sem gyűjti. A borítást kopogtatva és nyomogatva viszont érezni, hogy az illeszkedés nem a legpontosabb, a két réteg közötti minimális kihasználatlan tér jótékony hatását azért lehet érezni. A Thrive a legtöbb táblagéppel ellentétben viszont leszedhető fedlappal operál (amelyet a bal oldali csúszkát a megfelelő pozícióba tolva fejthetünk le), így az akkumulátor cseréje is megoldható. A díszítőelemeket szerencsére nem vitték túlzásba, a hátlap közepén egy króm Toshiba felirat hívja fel a figyelmet a masina gyártójára, felül pedig egy krómszínű félkörben csücsül az 5 megapixeles elsődleges kamera.

Toshiba Thrive
[+]

Már a Folio 100 esetében is pozitívum volt, hogy a masina nagyon korrekt interfész- és billentyűkínálattal rendelkezett. A Thrive esetében sincsen ez másképp, . Bal oldalt található a már említett csúszka, amely a hátlapzár szerepét tölti be, alul pedig egy speciális dokkolóaljzattal futhatunk össze, melyet egy műanyag ajtócska rejt. A töltőt jobb oldalt csatlakoztathatjuk, az aljzat mellett pedig egy 3,5 milliméteres kimenetet láthatunk. Ugyanitt találjuk a miinUSB-, HDMI- és USB-aljzatok alkotta triumvirátust, melyeket szintén egy műanyag ajtócska rejt. A készülék egyébként simán lekezeli az USB-n keresztül csatlakoztatott perifériákat, mint például az egeret, billentyűzetet és pendrive-ot. Az SD-kártyát felül tolhatjuk be, bal oldalt pedig három gombot kapunk, melyek segítségével a hangerőt szabályozhatjuk, az orientációváltást engedélyezhetjük és tilthatjuk le, valamint a képernyő lezárását és feloldását és a masina ki- és bekapcsolását is megoldhatjuk. A sztereó hangfalpár alulra került, a Toshiba pedig többfajta hangzásjavító algoritmust is beépített a masinába (ez SRS, Toshiba Audio Enhancement és Toshiba Auto Ambient Noise Equalizer technológiákat jelent), ennek megfelelően egészen kellemesen szól a gép. A hangerő korrekt, a dinamikatartomány viszont nem tökéletes, a mélyek hajlamosak berecsegni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés