Hirdetés

Telekom T Phone és T Phone Pro - híg a leve

Saját márkás készülékeket vezetett be a magenta szolgáltató Európa kilenc országában. Az 5G-s mezőny legolcsóbb darabjai ezek, de túl sok a kompromisszum.

Adatátvitel, üzemidő

Van 5G, ez elvileg itten a lényeg. És működik is, a “tettek hálózatán” mértünk vele 400 Mbps sebességet Budapesten. Leginkább azért, mert a Telekom adott a tesztcucchoz SIM-et is, amin elérhető az 5G — ez ugye nem adott minden ügyfélnek, pláne nem a zsebbarátabb csomagoknál. Úgy amúgy van WiFi mindkét motyóban, de WiFi 6-os szabvány nélkül, NFC pedig csak a nagyobbik gépben kapott helyet, ami kisebbfajta pofon a mobilfizetésnek, mert az olcsóbbik T Phone-nal ez nem megoldható. És nem is nagyon jellemző manapság, hogy egy közel 100 lepedős mobilból egy ilyen filléres bigyó kimarad. A böngészési élmény kielégítő, nem lesz döccenésmentes ugyan, de a célnak bőven megfelel, a GPS is hamar magára talált. Viszont csak egyetlen SIM-et lehet a cuccba tenni, az eSIM nem támogatott, a második slotba microSD rakható csupán, a kétkártyás működésnek tehát lőttek.

Hirdetés

[+]

A nagyobbik masinában 5000, a kisebbikben 4500 mAh-s akkumulátor lakik. Töltő nincs a dobozban, de nem lesz szükség nagy beruházásra, mert a töltési sebesség maximum 15 wattos, amire kábé bármilyen töltőfej alkalmas. Ennek megfelelően több mint két órán át eszegetnek a termékek, mire elérik a 100%-os állapotot, ha a nulláról indulunk. Viszont egészen meglepő fejlemény, hogy a drágábbik T Phone tud vezeték nélkül is áramot felvenni a megfelelő töltőpadról, oké, ez csak 5 wattos tempót jelent, de az pont elég mondjuk a kocsiban, vagy éjszaka. Más kérdés, hogy bár ezzel a legolcsóbb újonnan kapható mobil ilyen képességgel, de nem biztos, hogy a célcsoportnak pont erre lenne igénye, mint ahogyan az talán eddig is érezhető volt, számtalan helyen el lehetett volna költeni még pár garast egyes funkciók fejlesztésére. Az üzemidő viszont mindkét esetben remekül alakul, a chipset is takarékos, a kijelző sem fogyaszt sokat, 15-18 órás videózás benne van a pakliban (pláne, mert streamingnél a HD sem opció), de mindennapos ügymenettel is két napnyi töltési ciklusra be lehet rendezkedni.


[+]

Telekom T Phone 5G és T Phone Pro 5G
Pro
Korrekt üzemidő
Meglepetés a Pro verzió vezeték nélküli tölthetősége
Takarékos, modern rendszerchip
Kontra
Gyenge kamerák
A kisebb modellben nincs NFC
Alacsony felbontású kijelző
Szoftveresen messze nem tökéletes
Nem versenyképes árazás
Pontozás
Kialakítás, védelem 6 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 4 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 5 pont
T Phone 5G: 4/64 GB, HUF 90 200
T Phone Pro 5G: 6/128 GB, HUF 107 800

Összegzés. A fentiek olvasása után talán nem mondok most senkinek újat azzal, hogy a két T Phone nagyon megúszós termék, ahol az 5G miatt rengeteg egyéb dolgot feláldoztak. Gyenge kijelző, vérszegény kamerás produkció, tragikus videózási képességek, lassú töltés, hevenyészett szoftver és ódivatú formaterv jellemzi mindkét masinát. Nyilván ha már választani kell, akkor inkább a nagyobbik modellnek van értelme, annyival nem kerül többe, mint amennyivel többet ad RAM és tárhely kapcsán, az NFC-ről, a nagyobb akkuról és a vezeték nélküli töltésről nem is beszélve. De még így is érezni, hogy ez egy kompromisszumokkal jócskán megpakolt eszköz, de nyilván a legnagyobb kérdés, hogy nagyjából 100 ezer forintért a mai viszonyok között ez vállalható-e. Szerintem nem, az érveim pedig a következők: Redmi Note 11 (90 ezer), Galaxy A22 5G (90 ezer), Galaxy A32 5G (110 ezer), Moto G60 (90 ezer), Poco M4 Pro (110 ezer), Oppo Reno 5Z 5G (110 ezer), Honor Magic4 Lite 5G (100 ezer). Hivatalos, kártyafüggetlen árakat soroltam most fel. A listában több olyan modell is van, ami szintén 5G-s, de minden másban szanaszét veri a Telekom ajánlatát, kijelzőben, kamerában, funkciókban, szoftverben, küllemben, multimédiában, meg úgy egyáltalán bármiben, kivéve a vezeték nélküli töltést. És nem csak tavalyi modellek vannak megemlítve, jócskán van pár hónapos cucc is hasonló árfekvésben, sokkal-sokkal érvényesebb specifikációval. Értem, hogy a Telekom arra számít, hogy “cipőt a cipőboltból”, és a témában kevésbé jártas és/vagy nem érdeklődő és/vagy ezzel foglalkozni nem kívánó ügyfeleknek mindenféle kedvezményekkel el lehet adni előfizetéses konstrukcióban a saját márkás bigyót, mert a terméktámogatást ugyanonnan lehet nyújtani, mint a szolgáltatással kapcsolatos ügyintézést. De ha pusztán azt nézzük, hogy ez a két mobil mit nyújt és ahhoz képest mennyibe kerül, akkor egyik sem számít jó ajánlatnak. Sőt.

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények