Telekom T Phone és T Phone Pro - híg a leve

Saját márkás készülékeket vezetett be a magenta szolgáltató Európa kilenc országában. Az 5G-s mezőny legolcsóbb darabjai ezek, de túl sok a kompromisszum.

Hirdetés

Bevezető

Ott voltunk a Telekom Allee-ban található üzletében akkor, amikor az operátor leleplezte a saját márkás készülékpárosát, beszélgettünk az illetékesekkel arról, hogy miért, miért most, kiknek szánják és mi volt a koncepció. Erről pedig készült egy hosszabb lélegzetvételű videós anyag is, amit is jól be is szúrok, hogy ne kelljen teljes részletességgel végigvezetni, hogy egy operátor miért dönt így. Mert azért ez nem egy csettintés kérdése, hogy srácok, akkor holnaptól lesz T Phone, pláne nem akkor, ha egyszerre akarják számos országban piacra dobni.


[+]

Hogy miért döntöttek most a saját márkás motyók mellett, az nekem még mindig egy kicsit ködös, mert speciel pont egy olyan érában vagyunk, amikor tényleg sokféle ajánlatot tudnak kínálni a gyártók, ha olcsó és 5G-s telefon kell, akkor azért a BBK-nak és a Xiaominak is vannak opciói, ott pedig nem kell szórakozni a gyártással, a logisztikával, a szoftverrel és nagyon a marketinggel sem, nem is beszélve a terméktámogatásról — ezeket a feladatokat most jól a nyakába vette a Telekom. És muszáj idéznem egy kommentet a fenti videó alól: “Innen is küldöm exkollégaként a Telekomnál dolgozó kollégáknak a szolidaritásom. Annál nagyobb szívás operátori szinten kevés van, mint a saját márkás telefon. Mi pezsgőt bontottunk, mikor a Vodánál eltűntek a portfolióból. Mondjuk utána még 5 évig jártak be 'supportra', de legalább már nem ment ki több szutyok.”


[+]

Persze lehet ezt jól is csinálni, vagy legalábbis rutinból, főleg Japán és Korea elég erős a szolgáltatói telefonok szempontjából, de azért Európa egy nagyon másik piac. Tény azonban, hogy a hazai készülékértékesítések 65-70%-a még mindig operátoron keresztül esik meg, szóval ha mennyiséget akar valaki eladni, akkor muszáj addig kilincselnie, mire be nem kerül a szolgáltatói kínálatba, de ez nem megy egyik napról a másikra, ráadásul a Telekom úgy látta, hogy pont nem sérülnek a gyártói érdekek, mert ők egy olyan rést foltoznak be, ami elég üres: olcsó és 5G-s. Ezzel viszont kapásból van pont kettő probléma. Az egyik az, hogy a sima T Phone-t nagy nehezen benyomták 100 ezer forint alá, de azért olcsónak ezt sem mondanám — ismerve a funkcionális megkötéseket. A Pro modell kicsit drágább, de még itt is bőven vannak olyan spórolások, amik fájhatnak felhasználói oldalról, ha pont nem akartak volna az 5G-hez ragaszkodni, akkor talán jutott volna büdzsé másra. És pont ez a másik baj: a Telekom egyelőre az olcsóbb csomagjaihoz nem is ad 5G-s opciót, tehát összeütközik a két célcsoport. Mert 5G csak a nagyobb előfizetésekhez van, ott pedig van annyi készülékkedvezmény, hogy már ne egy ilyen kompromisszumos motyót válasszon az ügyfél, mert ha olcsó cuccot akar, akkor olcsó tarifát is akar. Amiben nincs 5G. Akkor meg minek van benne a telefonban? Magyarán a történet már a koncepció mentén inog, és akkor még magukról a telefonokról nem is esett szó…

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés