Hardver, kezelőfelület, szoftverek
A teljes mértékben magyarított Android 2.2 (FroYo) operációs rendszert egy 600 MHz-es Qualcomm MSM7227-es processzor hajtja meg, mely mellett ismeretlen mennyiségű memória található (sanszos, hogy 256 MB a RAM), azt viszont tudni, hogy a szabadon felhasználható belső tárhely mérete 105 MB. A masina sebességével semmi gond nincs, ami azt illeti, kifejezetten gyorsan működik, úgy tűnik, hogy a gyártónak sikerült jól optimalizálnia a rendszert. A mindennapos használat közben nincs akadozás, egy-egy izmosabb alkalmazás elindításán viszont érezni, hogy nem egy kétmagos szörnyeteg dolgozik a háttérben. Persze ez nem is az a készülék és nem is az az árkategória, mert utóbbihoz képest kifejezetten gyors a T-Mobile Move.
A Move a Quadrant tesztben 508 pontot kapott, ami nem egy kimagasló eredmény ezzel az operációs rendszerrel, de az árat figyelembe véve nem rossz. A Linpack tesztben egyszálas használat során 6,881, többszálas teszt esetében pedig 5,85 MFLOPS lett a masina jutalmas; ezt a tesztet mi is csak nemrég kezdtük el használni, így itt olyan sok dolgot egyelőre nem tudunk összehasonlítási alapként felhozni.
A kezelőfelület nem teljesen gyári, de olyan nagy extrát sem kapunk. A készenléti képernyő személyre szabhatósága kimerül pár témában, melyek alapvetően csak a háttérképet és az ikonok sorrendjét változtatják meg, de egy picit azért pár widget (óra, zenelejátszó) kinézetéhez is hozzányúlnak. A minialkalmazások terén egyébként kapunk minimális extrákat is, van adatforgalommérő, Foursquare, iWiW és Shazam. A főmenü fekete hátterű, vertikálisan görgethető, de nagyon hasznos benne, hogy kétféle nézete is van: az egyiknél ömlesztve vannak az ikonok, a másiknál viszont a rendszer témakör (kommunikáció, multimédia stb.) szerint rendezi azokat. A sorrend természetesen variálható.
Extra alkalmazásokból egy egészen kellemes kis pakkot kapunk. Rögtön a lista elején van az [origo] hírolvasó alkalmazás, melyet a natív Facebook és Foursquare kliensek követnek. Hasznos a hangrögzítő alkalmazás, mókás a natív iWiW kliens, a Midnight Bowling 2 pedig a játékok szerelmeseinek okozhat örömet. Sajnos csak próbaverziós az OfficeSuite, de mindenképp jó, hogy van, mert a különféle Office dokumentumokat gond nélkül olvassa, még ha szerkeszteni nem is tudja őket. Szintén nem teljes verziós, azaz kék színű a zenefelismerő Shazam, mely mellett megtalálható a TouchPal Input nevű cucc is; ez a magyar nyelvű, egyedi billentyűzet beállításait kezeli.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!