Sony Ericsson Xperia ray - nagy arc helyett

Alapfunkciók

A névjegyzék rengeteg forrásból tudja behúzni az adatokat. A magam részéről a Google és a Facebook kontaktokat preferálom (de így is van duplikáció), de van a Sony Ericssonnak saját szinkronizációs szolgáltatása, nekiugorhatunk az Exchange szervernek is. Ha korábban már egy másik Sony Ericsson készüléken megpróbáltunk összehegeszti pár embert, esetleg bejelöltük őket kedvenceknek, akkor ezeket az információkat tudja az új modell is. A keresés és a görgetés könnyű, azt pedig talán mondani sem kell, hogy az egy névhez felvehető extra információk mennyisége maximálisan kielégítő.

Sony Ericsson Xperia ray

Az üzenetkezelésnél is van minden, amire szükségünk lehet, tehát SMS, MMS és e-mail is. Már az Xperia mini pro tesztjénél is örvendeztem, hogy végre gatyába tudták rázni ez utóbbit, több fiókunk is lehet, azok összevonhatóak, szétszedhetőek, törölhetőek. A csatolmányok kezelése nem probléma, s maga a felület is sokkal gusztusosabb, mint korábban. A bejövő mappán rábökve egy levélre annak megjelenik a tartalma (ez eléggé elvárható), azonban egy vízszintes csúszkát tologatva elő tudjuk csalni a bejövő mappát megint úgy, hogy mi határozzuk meg, hogy mennyi látszódjon belőle. Ezer szó helyett is beszédesebb egy kép, itt is van lentebb. A szövegbevitellel viszont akadt problémám. Ugyanis fel nem foghatom, hogy arra miért nem lehet figyelni, hogy ha mondjuk egy utolsó utáni menüpontba be akarok írni egy technikai adatot (például a szolgáltatói APN-t), akkor ott miért akar a prediktív szótár rám erőltetni teljesen irreveláns szavakat. Ugyanez van mondjuk a böngészőben, ahol e-mail cmet adnék meg egy formon, szépen kijavít. Oké, csak egy gombnyomás kikapcsolni, úgyhogy nem véresen komoly a gond. Örömteli viszont, hogy álló helyzetben is kérhetünk QWERTY gombsort, aki szeret mütyürkézni, s így gyorsabban tud gépelni, annak hasznos lehet, alapból egyébként mobilos elrendezést kap a felhasználó.

Sony Ericsson Xperia ray

A naptár az ismert szolgáltatásokat vonultatja fel, a vekker több időpontot is megjegyez, de a készülék kikapcsolt állapotában nem riaszt. A számológép tudományos funkciókra is képes, a dokumentumok kezelését és szerkesztését pedig az OfficeSuite hivatott megoldani. Az extra szoftverek között találunk hasznos és kevésbé hasznos alkalmazásokat. Előbbiek sorát gyarapítja a widgettel is rendelkező adatforgalom-figyelő, amely riasztani is tud egy általunk beállított limit elérése után. A NeoReader QR-kódok értelmezésére való, az UEFA alkalmazás inkább csak egy link, a Power Saving viszont egy baromi jól paraméterezhető energiatakarékossági panel, ahol minden egyes funkcióhoz rendelhetünk egy timeout időt, ami után magától lekapcsolja azt a rendszer.

Sony Ericsson Xperia ray

Navigáció kapcsán van meglepetés, méghozzá egy teljesen ingyenes Wisepilot képében. Egy gyors regisztráció után már használható is a szoftver, amely tervez, beszél és navigál. Mondjuk adatforgalom ennek is kell, akárcsak a most már itthon is működő Google navigációnak. A telefon első alkalommal pár percig keresi a műholdakat, utána stabilan tartja azokat, a következő esetben már pikk-pakk pozíciót talál, nincs tehát ilyen jellegű probléma.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés