Sony Ericsson Xperia ray - nagy arc helyett

Multimédia

A hátlapon található kamera 8 megapixeles. Az sok. Viszont igazából tökmindegy, hogy mi van ráírva, a lényeg, hogy mit tud. A történet jól indul, mert a felület nagyon kellemesen kezelhető. Balról jönnek be a beállítások egy átlátható panelen, itt babrálhatjuk a felvételi módot (normál, témafelismerés, mosolyfelismerés), a felbontást, ahol a 8 megapixel 4:3 arányban érhető el, ha 16:9-ben óhajtunk fotózni, akkor 6 megapixelünk lesz, válthatunk előlapi kamerára, kapcolhatunk időzítőt, segédfényt, geotagginget és zárhangot. A fókuszálás módja nem állítható, mert folyamatos autofókuszt kapott a szoftver, az exponáláshoz a kijelzőt szükséges megérinteni.

Sony Ericsson Xperia ray

A fent elterülő fotókat megvizsgálva azt kell mondjuk, hogy a 8 megapixel, az Exmor R rendszer, ami elvileg a sötétben jobb minőségű képek készítését hivatott előidézni igazából nem sokat érnek. Nem véletlenül voltam olyan baromi lelkes, hogy ennyi fotót csináltam, látni akartam, hogy tökéletes és tökéletlen fényviszonyok között mit produkál az optika, de a végeredmény sajnos csalódás. A képek zajosak, a vonalélesség fogalma homályba vész, a színtelítettség sem mondható tökéletesnek. Szóval van gond. Videót 720p felbontásban vesz a kütyü, ebből is mutatunk egy példát.

Sony Ericsson Xperia ray

A zenei terület kifinomultabb. A lejátszó szokás szerint könnyen kezelhető, mutat albumborítót, a számokat előadók, albumok és műfajok alapján rendezhetjük. A beállítások között találunk egy xLOUD nevű opciót, amely elvileg növeli a hangerőt, bár sok különbséget nem találtam. Van equalizer is, összesen tízféle előre tárolt sablont választhatunk. Füles nélkül is egész jól szól, de nyilván egy normális tartozékkal lehet belőle kihozni többet. Van TrackID, ezt már nem kell külön bemutatni, illetve van RDS-képes rádió is, amely mindenképpen megköveteli a fülhallgató csatlakoztatását.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés