Sony Ericsson Xperia ray - nagy arc helyett

Adatátvitel, akkumulátor

Bár nem ez lesz az adatkommunikációs mindenes, alapvetően az összes létező módon tudunk kapcsolódni mindenhez. Mobilhálózatok esetében ez 7,2 Mbit/s sebességet jelent, van WLAN, illetve 2.1-es Bluetooth is. Ha ez nem lenne elég, akkor akad DLNA támogatás, számítógéphez pedig microUSB kábellel köthetjük hozzá ray-t. A böngésző alapból tudja a flash támogatást, nem kell a Marketből letölteni, s bár a kijelző nem túl nagy, a finom felbontásnak hála a weboldalak szépen jelennek meg, bár ha nem nagyítunk bele egyes részekbe, akkor ki fog folyni a szemünk.

Sony Ericsson Xperia ray

A géphez kötött telefon egyből felkínálja, hogy telepíti a szinkronizációs szoftvert. Ha ezt nem óhajtjuk, akkor simán külső meghajtóként tudunk a memóriakártyán garázdálkodni. Természetesen USB kapcsolaton keresztül tölt is a készülék, amely bár elég méretes (1500 mAh) akkumulátort kapott, azért másfél-két nap elteltével rá van szorulva arra, hogy megetessük.

Sony Ericsson Xperia raí
[+]

Értékelés: Sony Ericsson Xperia ray
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Az Xperia ray mindenkinek tetszett. Ezért ezt a plecsnit automatikusan kiérdemli. Az a kérdés, hogy vajon milyen áron kezd majd, a bruttó 90 lepedős jósolt induló egy kicsikét magasabb csak annál, amennyit érdemelne, hiszen egy árérzékeny piacon a felhasználó úgy fog gondolkodni, hogy ennél valamivel olcsóbban vehet ugyanilyen képességekkel bíró neo-t, amelynek nagyobb is a kijelzője. Ugyanakkor pont ez lehet az egyik sarkallatos pont: sokan nem akarnak palacsintasütő méretű telefonnal mászkálni, a ray 3,3 inches kijelzője miatt pedig nagyon kompakt, könnyen kezelhető, normális méretű okostelefont eredményezett, s pont ezért kapott több embertől is dicséretet. Ráadásul ez a kompakt méret kiváló anyaghasználattal és összeszerelési minőséggel párosul, a design is kifejezetten jól sikerült, így valóban indokolt lehet az a felár, amennyivel a ray többe kerül a többi Sony Ericsson készüléknél. Okosan lőtték be középre, és az is jól átgondolt stratégiának látszik, hogy ezt a készüléket kicsit fentebb lövik, mint a többit. Egyrészt már megmutatták idén többször is, hogy helyük van az androidos gyártók között, most már variálhatnak úgy a palettán, hogy abba beleférjen egy kicsit magasabbra lőtt termék is, másrészt pedig ha valakinek fáj, hogy túl magas az ár, még mindig lehet arra mutogatni, hogy akkor vegyen neo-t, az tökre megéri. Éppen emiatt nem vonjuk meg az ajánlott minősítést, hiszen akinek nem okvetlenül múlik a megélhetése a neo és a ray közötti árkülönbségen, az bátran vegye meg az elegánsabb, minőségibb érzést adó ketyerét.

Sony Ericsson Xperia ray

Bog

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények