Hirdetés

Sony Ericsson K850i - nehéz belekötni

A Sony Ericsson csúcsmodellje mindenre képes, amit a gyártótól elvárhatunk.

Hirdetés

Külső - ház

A kijelző felett két apró lukacska található, balra a fényérzékelő helyezkedik el, hogy a környezetre reagálva csavargassa a kijelző világítási erejét, ám a gombok fényéhez nem nyúl. Jobbra az előlapi kamera optikája található, talán nem kell részletezni, hogy ez mire alkalmas. A kettő között helyezkedik el a hangszóró, amely hét köröcskéből áll.

A készülék tetején ezúttal is a bekapcsoló és profilváltó gomb található, érdekesebb azonban a telefon alsó fertálya. A szabványos Sony Ericsson adatcsatlakozó alatti részt le lehet húzni, majd garázsajtó jelleggel fel lehet hajtani (apróság, de ebben az állapotban meg is marad, nagyon kedves dolog), az így keletkező résen keresztül férhető hozzá az akkumulátor, a SIM kártya és a memóriakártya (Nem csak M2, hanem microSD is lehet, és működik!). Ez azt jelenti, hogy menet közben is ki lehet venni a SIM-et, erre azt reagálja a telefon, hogy hibás SIM, ám ha visszacsúsztatjuk, akkor újraindul.

Meglepő, hogy egy ilyen tudású telefon bal oldala teljesen üres, de így van. Talán nem is baj, a felhasználó majd megszokja, hogy akármit is szeretne, neki a készülék jobb oldalán kell matatnia. Van is bőven mit piszkálni, felül a hangerőgombok helyezkednek el. A funkciógombokkal egymagasságban van a kamerához tartozó választógomb, amely három állású lehet: fotózás, videózás, vagy visszanézegetés. Az oldalsó zöld csíkba került az exponálást indukáló gomb, mellette pedig a kamera üzemmódót bekapcsoló billentyű húzódik meg.

A készülék hátulján pedig ott tehénkedik a mobilos mezőnyben nagynak számító lencse egy plexi mögött, amit érdemes sűrűn törölgetni, mert könnyen maszatos lesz. Magát az optikát viszont teljesen megvédi. A Cyber-Shot felirat alá szerényen elhelyezett 5.0 megapixels felirat pedig sokat sejtet, később meglátjuk, hogy mit nyújt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények