Sony Ericsson K850i - nehéz belekötni

Menü, alapfunkciók

A 240x320 pixeles kijelző olyan, mint amilyen a K800i-ben is van, előrelépés nem tapasztalható. A menü... a független verzióban biztos kafa Cyber-Shot témák találhatóak, a tesztpéldány Live szoftveréről inkább semmit nem írnék, nekem ez ebben a formában túl sok volt a pirosból annak ellenére, hogy témák segítségével a színsémák cserélhetőek... de az ikonok sajnos nem. A fényerő ugyan változtatható, de a fényérzékelő mindig korrigálja azt a környezet világosságának függvényében.

A telefonkönyvben sok újdonság nincs, továbbra is 1000 bejegyést kezel, összesen 7000 adattal. Ennél a W910i többet tudott, ami nekem fura, bár az 1000 kontakttal sincsen bajom, nekem biztosan elég lenne. A Nokiával szemben a Sony Ericsson úgy oldja meg a hangtárcsázást, ahogyan azt eredetileg megszoktuk: nekünk kell felmondani a hangparancsot. Ezek után alapállapotban a hangerőgombok hosszas nyomkodásával lehet elérni a funkciót. Egy névhez rengeteg adat tartozhat, amelyek fülekre osztottan jelennek meg a felületen, az átláthatósággal nincsen gond. Örültem a SIM kártyára való automatikus mentésnek is, így nem kell vele külön trükköznöm.

Az üzenetkezelésnél az ismert Sony Ericsson funciók állnak rendelkezésünkre. Az SMS és az MMS szerkesztési felülete ugyanaz, ha nem csatolunk multimédia elemeket, akkor csak sima szöveges üzenetben megy el az iromány. Kellemes funkció, hogy új üzenet írásakor jókora karaktereket kapunk, ha viszont megtelik az oldal a betűinkkel, akkor eggyel kisebbre veszi a szoftver a méretet, hogy továbbra is kiférjen az üzenetünk görgetés nélkül. A szövegbevitel sebessége megfelelő volt, és bár tényleg nincs gond a gombok méretével és helyével, én nehezen szoktam meg a formájukat.

A szervezőfunkciók között a már ismert naptár található meg, amely heti és havi nézetben nyújt grafikus áttekintési lehetőséget a teendőink között. Minden bejegyzés találkozó típusú, ha feladatot szeretnénk eltárolni, akkor erre külön felületet biztosít a telefon. Ébresztőórából több is lehet, minden riasztáshoz tartozhat ismétlődési szabály és név is. A számológépet, a stoppert, az időzítőt és a kódmemóriát talán nem kell bemutatni, a fény menüpont is ismerős lehet: itt a vaku lámpáját (illetve egész pontosan a segédfényt) lehet a fényképezőtől függetlenül is aktiválni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés