Samsung Galaxy Tab A (2018) - árnyékban

Nem csak a csúcskategóriában kínál tízhüvelykes gépet a Samsung, viszont a Tab A nem is érződik sokkal többnek egy felnagyított középkategóriás mobilnál.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A középkategória alján szereplő mobilok között a Snapdragon 450 előnyös hangzású, ám az ezekhez tartozó, jellemzően normál HD felbontás mellett nem is lehetetlen jól teljesíteni, így a teljesítménnyel kapcsolatos aggodalmaink a kijelző pixelei kapcsán merültek fel. Nem volt teljesen alaptalan a félelem, a Tab A nem nevezhető egy villámgyors gépnek, játék közben kimondottan múltidéző szinten tud akadozni például egy hangerőállítás, de amíg egyszerűbb dolgokra használjuk a tabletet, mondjuk a gyárilag telepített Office-csomagot favorizáljuk, olvasgatunk az interneten, esetleg YouTube-videókat nézünk vissza, addig egy pillanatra sem tűnik úgy, hogy feltűnően lustálkodna a rendszer.


[+]

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Samsung Galaxy Tab A (2018) Huawei MediaPad M5 Apple iPad (2018) ASUS ZenPad 10 Z301MF
Rendszerchip Snapdragon 450 HiSilicon Kirin 960 Apple A10 Fusion MediaTek MT8163A
AnTuTu Bench. 7.x 69829 pont 177933 pont 202239 pont 40062 pont
Geekbench 4.x (single/multi) 727 / 3506 pont 1635 / 6036 pont 3517 / 5984 pont 1578 / 3313 pont
GFXBench Car Chase onscreen 3,0 fps 9,7 fps n/a n/a
GFXBench Car Chase offscreen 1080p 3,1 fps 18 fps n/a n/a
GFXBench Manhattan onscreen 8,7 fps 26 fps 42,4 fps 5,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 9,2 fps 43 fps n/a 5,3 fps

A rend kedvéért természetesen álljanak itt a pontos hardveradatok: nyolc 1,8 GHz-re skálázott Cortex-A53 processzormag felel a számítási kapacitásért, Adreno 506-os GPU végzi a grafikus feladatokat, RAM-ból 3 GB, belső tárolóból pedig 32 GB jár, ez utóbbiból körülbelül 22-t ér el a felhasználó. Komoly ütőkártya a 14 nanométeres gyártástechnológia, amivel sem komoly melegedés, sem pedig erőteljes fogyasztás nem várható, áldásos hatásait biztosan értékelni fogjuk a negyedik-ötödik, aktív használatban eltelt, feltöltés nélküli napon.


[+]

Az Android 8.1-es főverzióhoz tartozó 9.5-ös Samsung Experience-felület egy kimondottan friss csomag, ehhez lapzártakor júniusi Google-biztonsági szint tartozott. A szoftver egyébként jelentős részben egy felnagyított, középkategóriás Samsung okostelefont idéz, alulról felrántható alkalmazásmenü, balról előkerülő Bixby Home, variálható virtuális gombok, szokásos időjárás-widget és ikonkészlet, illetve olyan extra alkalmazások, mint a Galaxy Apps, a Samsung Members vagy az adatmozgatást egyszerűsítő Samsung Flow.


[+]

A beállítások közt a megszokott opciókon túl megtaláljuk a tabletkezelőt, amivel az akkumulátor, tárhely és memória karbantartását, illetve biztonsági opciókat vezérelhetjük. A biometrikus azonosítók közül egy egyszerű arcfelismerés áll rendelkezésünkre, természetesen van aktiválható Samsung Cloud, illetve elmaradhatatlan a multitasking mód osztott és ablakos nézettel. Témák variálására itt nincs lehetőség, helyette a háttérképeket állíthatjuk, illetve az ikonoknak adhatunk kereteket.


[+]

Fent van a Samsung Notes, amivel akár kézirásos jegyzeteket készíthetünk, gyárilag telepítésre került a Facebook, gépelni pedig a gyártó saját virtuális klaviatúrájával lehet, ami ekkora méretben is kényelmes, ráadásul elég jó szótár tartozik hozzá. A dokumentumkezeléshez egy komplett Microsoft-csomag áll rendelkezésünkre, a levelezőrendszer pedig a Samsung sajátján kívül a Gmail is lehet. Felmerülhet a kérdés, hogy lehet-e okunk elégedetlennek lenni ezek láttán? Ha valaki azt várja egy tablettől, hogy az okostelefonos felületet nagy méretben hozza el, akkor értelemszerűen nem, hiszen ez a kisablakos módokon kívül gyakorlatilag 100%-ban az, aki viszont egyszer kipróbálta, hogy milyen felületet is tud csinálni a cég ehhez a mérethez, az némi hiányt érezhet, mikor a Tab A menüjében mászkál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés