Samsung Galaxy Tab 2 10.1 - középréteg

Hirdetés

Adatátvitel, akkumulátor

Ha van SIM, akkor van HSDPA is. Méghozzá lefelé 21 Mbps sebességű, ami bizony nagyon korrekt. Ha a SIM nélküli verziót birtokolnánk, akkor WLAN javasolható. Benne van a Wi-Fi Direct funkció is, működik hotspotként is, szóval nem lehet rá panasz, ráadásul az érzékenysége is rendben volt. A böngésző remekül teszi a dolgát, flash támogatás nem hiányzik, az oldalak fürgén töltődnek be, s még komolyabb komplexitású site-okon is szinte teljesen finoman és döccenések nélkül tudunk navigálni.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Lokálisan a 3.0-s Bluetooth emelhető ki (sztereó hangátvitellel), illetve az USB kapcsolódás lehetősése. MicroUSB bemenet viszont nincs, ez bizonyos csatlakozók kapcsán fájó (HDMI átalakító, USB OTG kábel) pont. A GPS modul a GLONASS rendszerrel is kompatibilis, hamar fog jelet és talál pozíciót. A DLNA képességekről már esett szó, NFC viszont nincs.

Értékelés: Samsung Galaxy Tab 2 10.1
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás -
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A burkolat alatt állítólag 7000 mAh teljesítményű akkumulátor lapul, amit én készséggel el is hiszek, mert a tablet nagyon keményen bírja a strapát. Már az is beszédes adat, hogy a Samsung 2000 órás készenléti időt sem tart elképzelhetetlennek, de saját tapasztalataim is azt mutatják, hogy átlagos használat mellett egy napot vidáman, két napot pedig a farpofák összeszorításával ki lehet töltő nélkül húzni úgy, hogy az eszközt nem lövögeti le az ember a netről, ha nem okvetlenül muszáj.

Összegzés. 100 000 forintért ez egyáltalán nem egy rossz vétel. Aki táblagéppel akar fotózni, az csalódni fog, de vélhetően a Samsung is úgy gondolta, hogy azért ez viszonylag szűk halmaza a potenciális vásárlóknak. Cserébe jól bírja a telep, az átlagnál jobb a kijelző, kellemes a masina fogása, elég vékony, mégsem akar széttörni, mint a Toshiba AT200, van benne egy sereg gyári szoftveres apróság, ami megkönnyíti a használatot és bónuszként ott vannak a valóban kulturáltan működő sztereó hangszórók. A SIM-mel rendelkező verzió majdnem 40 lepedős felára megítélésem szerint indokolatlan, ezúttal jobb vétel a Wi-Fi only cucc, hiszen egy hordozható hotspot ma má tényleg filléres dolog, nem is említve az összes olyan okostelefont, ami tudja ezt a funkciót. Látszik, hogy ezúttal nem akartak elszállni a koreaiak, nem hívták táncba a négymagos ASUS gépeket, de pont az a jó ma már a tabletek piacán, hogy a nagyon olcsótól a nagyon drágáig minden megtalálható, így a vásárló pontosan meghatározhatja, hogy neki mire kell a gép. Aki nem csúcsmodellt keres, hanem egy jól működő, kellően sebes, hosszú üzemidővel rendelkező, márkás gépet, az vélhetően nem fog csalódni a Samsung Galaxy Tab 2 10.1-es verziójában. Kétmagos, 10 inches, vékony és minőségérzetben is ott van a szeren, erre én simán rásütöm az Ajánlott plecsnit, de hozzáteszem, hogy a 3G-s verzió felárát azért borsosnak gondolom.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés