Samsung Galaxy Tab 2 10.1 - középréteg

Szoftverek

A SIM foglalatos masinával telefonálni is lehet, ilyenkor kihangosítva történik a hívás, de persze van mód headset használatára is. Értelemszerűen szintén csak a kártya behelyezése után nyílik meg az SMS-MMS jellegű üzeneteket kezelő felület, a szövegbevitel ekkora képernyőn nyilván nem okoz gondot, pláne, hogy magyar prediktív is segíti a nyelvhelyességet. Más extrát csak az adatátviteli beállításoknál találhatunk a SIM-mel rendelkező gép esetén, ezt talán nem kell külön magyarázni.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Az alap szoftverezettség teljesen megfelelő. Sőt, kimondottan szívet melengető a látvány, amint a színes ikonhalmot feldolgozza a szemünk. A teljes verziós Polaris Office rögtön kellemes meglepetés, van egy korrekt fájlkezelőnk is, a további szervezőfunkciók közé pedig az "S" appokat sorolhatjuk. Ilyen a kiváló, remek grafikával megáldott S tervező, amely igazából egy patent naptár. Éves, havi, heti és napi nézetben láthatjuk a teendőinket, lehet bele feladatokat is rögzíteni, amelyeket később kipipálhatunk, ha túl vagyunk rajtuk.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Nincs ugyanakkor S jegyzet, ami a Galaxy S III-ban jópofának tűnt, helyette kapunk egy S Suggest nevű alkalmazást, amit azonban kenhetünk a hajunkra, mert Magyarországról elindítva közli, hogy ez csak korlátozottan fog működni, majd jól be is zárja magát. Ez valóban meglehetősen korlátozott. Egyébként a cucc alkalmazásokat javasol, amivel a készülékünket jobbá tehetjük - feltéve, ha működik. Ha nem vagyunk rászorulva ilyen téren mankóra, akkor ott van a Game Hub, a Samsung Apps, vagy a kutyaközönséges Play Áruház is. A "hubok" között még egy Music Hub is akad, ez egy webes zenebolt, itthon ennek sem lesz nagy keletje, a Readers Hub nevű online könyváruház kínálata sem elsősorban Havas Henrik munkásságát öleli fel.

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Az apróságok között megemlítendő a világóra, amely korrekt grafikával bír, az AllShare névre keresztelt DLNA kliens, valamint a ChatON. Ez utóbbi a Samsung saját üzenetkezelő programja, amely számos platformra ingyenesen letölthető és egy gyors regisztráció után mindenki számára használható, csak annyi szükséges, hogy valamilyen netes kapcsolatunk legyen. Nem döbbentem nagyon meg, amikor kiderült, hogy a Facebook ismerőseim között csak olyan ChatON felhasználók vannak, akik véletlenül pont a Samsung magyar képviseleténél dolgoznak...

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés