Samsung Galaxy S5 mini - a kisujj színre lép

Hirdetés

Külső

Ha ránézünk az S5 minire, szinte teljes egészében testvérét láthatjuk benne, ugyanaz a formavilág, külsőleg ugyanazt a plasztikot és üveget felvonultató anyaghasználat. Egy nagy különbség van a két eszköz között, tesztalanyunk sokkal kényelmesebben kezelhető egy ujjal, talán nem túl bátor dolog kijelenteni, hogy ez a megfelelő telefonméret, ami jól használható, és tartalomfogyasztásra is alkalmas. A 131,1 x 64,8 x 9,1 milliméteres méretek nem úttörőek, a manapság már egy icipicit vastagnak számító ház legfőbb oka, hogy a készülék IP67 védettséggel rendelkezik, azaz nem károsító mértékben ellenáll a pornak, nem utolsó sorban pedig vízálló is, harminc percen át semmi baja nem lehet, ha egy méter mély vízbe helyezzük. A kompakt méretnek egyébként a lekerekített dizájn is jobban áll, erősebben ívelődnek a sarkok, így markánsabb lett a kütyü, bár a Galaxy S II szintjét még mindig nem éri el.

Samsung Galaxy S5 mini
[+]

Az előlapot Gorilla Glass 3 üvegborítás védi a külső sérülésektől, a zafír mellett ez az egyik legerősebb védelem most a mobiltelefonoknál. Felül egész sok mindent találunk, ide rejtették ugyanis a fény- és távolságérzékelő szenzorokat, valamint itt szembesülhetünk a beszédhangszóró, a ledes eseményjelző és a 2,1 megapixeles kamera látványával is. Alul a Samsungra jellemző módon két érintésérzékeny (alkalmazásváltó és visszalépés), valamint egy fizikai gombot találunk. Előbbiek háttérvilágítással rendelkeznek, ennek ideje egy, vagy hat másodpercre, illetve állandóra állítható. Utóbbi viszont még érdekesebb, ugyanis ebben az S5-ben bemutatkozó ujjlenyomat-olvasó kapott helyet, az Apple megoldásával szemben viszont nem elég megérinteni, hanem végig kell húzni rajta az ujjbegyünket. A kijelző 4,5 hüvelykes, felbontása pedig 720 x 1280 pixel, így a 326 ppi-s képsűrűséggel lényegében az almás cég által feltalált Retina megjelenítő fogalmát meríti ki főszereplőnk képernyője, bár egy kicsit "szőrösebb", köszönhetően a pentile mátrixnak. A Super-AMOLED panel fényereje kiváló, ráadásul ha automatikusra állítjuk, akkor a szoftver erős napfényben még egy tíz-tizenöt százalékkel megnövelheti, így elég jól látható a kijelző szinte minden körülmény között. A kontrasztarány átlagon felüli, a megjelenítő színskálája illeszkedik a TouchWiz színes ikonjaihoz.

Samsung Galaxy S5 mini
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy S5 mini Motorola Moto G Alcatel OT Idol 2 S HTC One mini 2
Fehér fényerő 286 nit 420 nit 522 nit 471 nit
Fekete fényerő N/A 0,58 nit 0,52 nit 0,38 nit
Kontrasztarány N/A 726:1 1002:1 1241:1
Színhőmérséklet 7704 K 7755 K 12360 K 9260 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az oldalakon műanyag keret fut körbe, dizájn szempontjából jól néz ki, mivel a Samsung a fémet próbálta meg imitálni az ezüstös festéssel, a prémium anyaghasználatra azonban még várni kell, a hírek szerint az Alpha lehet az első fecske ebből a szempontból. Jobboldalon a kijelző és a telefon bekapcsolására szolgáló gombra lehetünk figyelmesek, felül a 3,5 milliméteres jack kimenet, a másodlagos mikrofon, valamint az infra jeladó látható. Ez nem tanulékony, vagyis csak kiadni tudja a jelet, fogadni nem, szemben például az LG G2-nél tapasztaltakkal. Baloldalra a megfelelő nyomásponttal rendelkező hangerőszabályzó billentyűt szerelték, alulra pedig a beszédmikrofon és a 2.0-s microUSB csatlakozót került.

Samsung Galaxy S5 mini
[+]

A hátlap felemás fogadtatásban részesült, még mindig műanyag, ráadásul ez a sebtapasz felület sem volt elsőre az igazi, hosszabb használat után viszont könnyen megbarátkozik vele az ember, no meg jól tapad a kezünkbe, nem kell attól félni, hogy a telefon kicsúszik a markunkból. A felső rész közepét a nyolc megapixeles kamera uralja, alatta látható a ledes villanó és a pulzusmérő, mely használat során erős piros fényt bocsájt ki. A hátlap egységét még az alulra helyezett hangszóró bontja meg, ami igencsak nagy ricsajt képes csapni. A burkolat levehető, belül pedig egy kis gumis rész fut körbe, ez a víz kiszorítását garantálja. A dél-koreaiak szerencsére ragaszkodnak elveikhez, így az akkumulátor továbbra is cserélhető, ez a mozdulat pedig elengedhetetlen ahhoz, hogy a microSIM és a microSD foglalataihoz hozzáférhessünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés