Samsung Galaxy S24+ - a személyi asszisztens

Ránézésre talán ez a legunalmasabb Samsung csúcsmodell az elmúlt évekből, de a szoftveres trükkök élhető alternatívát kínálnak a Google Pixel után vágyóknak.

Adatkapcsolat, üzemidő, összegzés

Megvan a hely a két nanoSIM-nek, mellette pedig a lehetőség arra, hogy eSIM-et programozzon az ember a telefonba. Támogatott az összes hazai 4G és 5G sáv, telekomos kártyával megy a VoLTE és a VoWi-Fi is, tapasztalataink szerint pedig az új Exynos chipben található 5153-as modemnek már nincsenek olyan térerőproblémái, mint az S22-ben található elődnek voltak. Budapest területén belül remek beszélgetési hangminőséget és stabil internetkapcsolatot biztosított a készülék az egyhetes használat során. A Wi-Fi 7-es modemet továbbra is csak az Ultra kapja meg, Wi-Fi 6/6E szabványon kommunikál az S24+ és a mobilhálózat mellett a 2,4 GHz-es és 5 GHz-es Wi-Fi hálózatokat is hibátlanul kezelte a telefon tesztünk alatt, általában valamiért az előbbi sávot előnyben részesítve. Az USB-C csatlakozó USB 3.2 Gen 1-es gyors adatátvitellel és akár 4K-s felbontásban képet kivetítő DisplalyPort funkcióval. Navigálni két sávon tud műholdakkal a telefon, az A-GPS mellett támogatott a GPS (L1, L5), a GLONASS (L1), a Galileo (E1, E5a) és a BeiDou (B1, B2a, B1C) támogatása és másodperces idő alatt a pozíció megtalálása. Van gyorsulásmérőnk, giroszkópunk, iránytűnk, légnyomásmérőnk, környezeti fényérzékelőnk és virtuális közelségérzékelőnk. Adott a precíziós megtaláláshoz az UWB chip a telefonban és a hátlap alatt ott az NFC chip is, a Google Wallet alapértelmezett fizetési applikációval előre telepítve.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

Nőtt a beépített, nem cserélhető akkumulátor mérete az elődhöz képest, vagy mondhatnánk azt is, hogy visszatért a korábbi mérethez, ha régebbre tekintünk. A 4900 mAh-s telepet maximum 45 wattal lehet tölteni, ha van egy PD 3.0-s gyorstöltőnk kéznél, mert a Samsung ilyet nem ad a dobozban. Ezzel 30 perc alatt lehet 60%-ra tölteni a készüléket ideális körülmények között. Adott a vezeték nélküli töltés is 15 wattal és a visszatöltés 4,5 wattal. Az üzemidő átlagos használattal másfél-két napban mérhető, a PCMark akkutesztjén 14 óra és 43 perc kellett a telefonnak 100%-ról 20-ra merülnie automata fényerő mellett. Van energiatakarékos mód, bekapcsolható akkuvédelem és korlátozhatók a háttérben futó alkalmazások a hosszabb üzemidőért. Átlagos használattal 10 órányi képernyőidő és kétnaponta igényelt töltő tűnik reálisnak. Azt viszont jegyezzük meg idén is, a kínai konkurensek már jóval gyorsabb töltési opciókat kínálnak.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Samsung Galaxy S24+
Pro
IP68-as vízálló kivitel, sztereó hangszórók
Lapos, fényes, 120 Hz-es LTPO AMOLED kijelző
LPDDR5x memória, UFS 4.0-s tárhely
Hét évnyi szoftveres támogatás ígérete
Remek nappali kép- és videóminőség az összes kamerával
Hasznos AI funkciók
Kontra
Változatlan, nagyon iPhone-os külső
Az AI funkciók egy része más készülékeken is elérhető (lesz), magyarul sok funkció a megjelenéskor még nem használható
Lassú töltés, nincs adapter, fólia vagy tok a dobozban
Középszerű esti képminőség a segédkamerákkal
A Snapdragon változathoz képest gyengébb teljesítmény
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 10 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 10 pont
Szoftvertámogatás 10 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő (S24+) 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
S24+ indulóár (12/256 GB, HUF) 479 990
S24+ indulóár (12/512 GB, HUF) 529 990

Apróbb változásokat és valamivel kedvezőbb árat hozott a Galaxy S24+, viszont a fényesebb, újból QHD+ felbontású kijelző, a nagyobb akkumulátor és a nagyobb mennyiségű memória nem feltétlenül elég. Miért csak az Ultra kapott Wi-Fi 7-es modemet, miért nem nőtt a töltés sebessége, miért nem változtattak egy fikarcnyit sem a kameraszetten? Persze költői a kérdés, hisz aki ezekre vágyik, annak a Samsung örömmel eladja az S24 Ultrát. Az új Exynos lapka egyelőre nem úgy tűnik, hogy gondokat okozna majd, NPU-ban gyorsabb is a Qualcomm szettjénél, viszont a Snapdragonos változat megint erősebbre sikerült számítási és grafikai teljesítményben, annak pedig majd csak a nyári nagy meleg lehet a megmondója, hogy az új és nagyobb hűtőrendszer melyik SoC-t tudja jobban kordában tartani. Egyelőre úgy tűnik, hogy az Exynos alacsonyabb CPU és GPU teljesítménye itt pozitívan köszön vissza.

Szoftveres oldalon érkeztek idén a nagyobb változások és ezzel próbálja a Samsung meggyőzni a vásárlóközönséget is, hiszen a minőségi hardvergyártásban már letették névjegyüket a dél-koreaiak. A megjelenéskor kínált funkciók nem mindegyike exkluzív és egyedi a Galaxy mobilokra, viszont úgy, hogy itthon nincsen hivatalosan Google Pixel, a Google pedig sok funkciót régiózár alá tesz, a Samsung S-szériája és a Galaxy AI már csak ezzel is előnybe kerül. Azzal pedig, hogy egyes régebbi csúcskészülékekre is elérhetővé tesznek egyes funkciókat, valamint ígérik a nyelvi csomag bővítését, még nagyobb közönség figyelmét érdemli majd meg a Samsung terméke. Biztosan vannak, akik a Galaxy AI kreatív funkciói iránt érdeklődnek inkább, személyes tapasztalatunk alapján inkább azt mondanánk, egyelőre produktivitásban hasznosabb társ.


[+]

Ha pedig produktivitás, akkor érdemes megemlíteni a kategóriájában legjobbnak mondható DeX asztali módot, a Goodlock által elérhető extrákat, illetve az alapból a One UI-ba pakolt rengeteg beállítási és egyéb lehetőséget. Erősebb hardvert ad olcsóbban a frissen megjelent OnePlus 12, hamarosan érkezik Európába is a Xiaomi 14-es szériája, opció az Apple iPhone 15 Plus vagy 15 Pro ezen az áron, ott a Google Pixel 8 Pro hasonló okos funkciókkal és nagyobb felbontású kamerákkal, készül a Honor is új csúcsmodellel a tavaszra, meg valamit talán felmutat a Sony is még. A Samsung Galaxy S24+ kiérdemelten van ott a csúcsmodellek között még úgy is, hogy az Ultra rálicitál hardverben, az alap S24 pedig kecsesen kezes méretével vonzza a kisebb telefon után vágyókat.

Az a kérdés egyelőre nyitva marad, hogy mit kezd a Samsung az ígért hétéves terméktámogatási ciklus alatt a telefonnal, (elő)fizetőssé válnak-e az AI-alapú trükkök, jönnek-e idővel még újabbak? Az biztos, hogy a hardver idén nem okoz csalódást, az AI-funkciók pedig várhatóan bővülni fognak, viszont aki csak ezek alapján vásárolna, azt egyelőre türelemre intenénk, ha magyarul szeretne minden funkciót használni.

A Galaxy S24+ a Samsung Magyarországtól jutott el hozzánk tesztre, ezúton is köszönjük!

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés