Samsung Galaxy Note 3 - fókuszban a szolgáltatások

Hirdetés

Szoftverek, szolgáltatások, S Pen

Extra szoftverek tekintetében nincs hiány, az S Pen névre hallgató kapacitív tollat ugyanis rengeteg extra funkcióhoz lehet használni. Ezek közül pár darabot már rögtön akkor elérhetünk, ha kicsúsztatjuk a kiegészítőt a készülék jobb alsó sarkában kialakított silóból, ekkor ugyanis előugrik az Air Command nevű félkör alakú menü, melynek elemeit azzal is kijelölhetjük, ha a tollat valamennyivel a megjelenítő fölött tartjuk. A Note 3 ugyanis az ilyesmit is érzékeli, egy apró pötty is jelzi, hogy hol tartjuk a tollat, ha pedig bizonyos gombok fölé visszük a Pent, kiírja az adott funkciót. Az Air Commandban öt darab funkciót találunk; az Akciójegyzet egy gyorsan elérhető jegyzetelési lehetőség, a kissé idétlen elnevezésű és még furcsábban tördelt Kivágatgyűjtő könyv segítségével pedig a képernyő bizonyos részeiről készíthetünk fotót, ami alá kézzel jegyzetelhetünk. Bár lehetőségünk van a kép bizonyos részeit körberajzolni, a lementett kép mindenképp négyzet alakú lesz, ráadásul sokszor nagyobb területet tárol a telefon, mint amit kijelöltünk, de az ötlet ennek ellenére nem rossz, a funkció használható. A Képernyőírás és az S Kereső funkciója egyértelmű, érdekes rész viszont a Tollablak, melynél ha rajzolunk egy négyzetet a kijelzőre, abban megjeleníthetünk bizonyos szoftvereket, például számológépet, ChatON ablakot, névjegyzéket. Ezt az ablakot aztán szabadon mozgathatjuk és méretezhetjük, viszont rontja az összképet, hogy a képarányt nem tartják az appok, tehát teljesen torz számológépet is a képernyőre tudunk rakni. Az Air Commandot egyébként bármikor elérhetjük, ha a kijelző fölött tartjuk a tollat és megnyomjuk az azon található gombot.

Samsung Galaxy Note 3 screenshot Samsung Galaxy Note 3 screenshot
[+]

A tollhoz egyébként több szoftver is tartozik, ilyen az S Note vagy a Scrapbook, alapvetően mindkettő jegyzetelési meg rajzolgatós funkciót kínál, aki ezért vesz Note-ot, az fogja őket használni, egyébként pedig szépen kidolgozott, de kétszer elindított alkalmazások lesznek. Érdekesebb a Samsung saját biztonsági megoldása, a nagyvállalati környezetben használatos Samsung KNOX, melyről idővel valószínűleg külön bemutatót közlünk majd. Sokak számára hasznos lehet a Group Play is, melynek köszönhetően multimédiás tartalmainkat más eszközökkel is megoszthatjuk, barátainkkal tudjuk ugyanazt a zenét hallgatni utazás alatt stb. Az S Health egy digitális személyi asszisztens, mely segíthet felesleges kilókat leadni, de nyilván csak akkor, ha az emberben az elhivatottság is megvan.

Samsung Galaxy Note 3 screenshot Samsung Galaxy Note 3 screenshot
[+]

Az S Voice nevű személyi titkár itt is elérhető, hatékonysága a magyaros akcentussal nem a legkiválóbb, ráadásul anyanyelvünkön nem is érdemes hozzászólni, mert nem fogja érteni; az S Translator nevű fordítót viszont sokszor fogja használni, akinek efféle szolgáltatásra van szüksége. A WatchON segítségével televízió-távirányítóvá avanzsálhatjuk a Note-ot, kipróbáltam egy LG tévével, működött.

A felsoroltakon kívül találunk egy rakás Google-alkalmazást is (Chrome, Search, Gmail, Google+, Maps, Play Books, Play Movies, Play Music, Play Store, Hangouts, Voice Search, YouTube), de Facebook például gyárilag nincs, az külön kell telepíteni. Dropbox viszont van, a Note 3 tulajdonosok márkatársaikhoz hasonlóan 2 évig 50 GB tárhelyet extra tárhelyet használhatnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés