Samsung Galaxy J5 (2016) - jé, ez elöl is villan!

A Samsung idei középkategóriása csak apróságokban különbözik a tavalyi kiadástól, viszont továbbra is egy kellemesen használható mobil.

Külső

Örömteli, hogy a Samsung már egy középkategóriás apróságból sem spórolja ki a fém keretet, ez nagyon jót tesz a minőségérzetnek, és sokkal merevebbnek érződik tőle az egész készülékház. A formaterv félreismerhetetlenül a Samsungra utal, a rafinált szemlélő főleg az előlapi vakuból mondhatja meg, hogy J5-öt tart a kezében. A 2016-os modell leheletnyivel nagyobb lett elődjénél, de még így sem nevezhető óriásinak: a 145,8 x 72,3 x 8,1 milliméteres dimenziók kimondottan jó kompromisszumot jelentenek a mindennapi használatban, a 159 grammos tömeg pedig nem teszi pillekönnyűvé, ugyanakkor egyáltalán nem is túlsúlyos a telefon. Az általános minőségérzet mindenestül pazar, a gombok nyomáspontja és kattanása kiváló, a matt felületű hátlap fogása is nagyon barátságos.

Utcai módban, maximum 15 percig akár 475 nites fényerőre is képes a Super AMOLED panel.
Utcai módban, maximum 15 percig akár 475 nites fényerőre is képes a Super AMOLED panel. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy J5 (2016) OnePlus X Samsung Galaxy A3 (2016) Xiaomi Redmi 3
Fehér fényerő (max.) 350 / 475 nit 338 nit 471 / 556 nit 523 nit
Fehér fényerő (min.) 4,2 nit 3,3 nit 1,8 nit 1,2 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0,49 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen 1067:1
Színhőmérséklet 7405 K 8223 K 7619 / 6637 K 7960 / 7043 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

5,2 hüvelykes lett az előlapot uraló kijelző, tehát nem csak a telefon dimenziói növekedtek. A felbontás maradt 720 x 1280 pixel, a 282 ppi-s képpontsűrűség korántsem nevezhető csúcstartónak, viszont a Super AMOLED technológiájú, PenTile mátrixos kijelzőbe egyébként nem nagyon lehet belekötni, gyönyörűek a feketék, hibátlanok a betekintési szögek, keveset fogyaszt, kültéri módban pedig majdnem megüti az 500 nitet a maximális fényerő, remekül látható napfény alatt is a panelen megjelenített tartalom. A megjelenítő fölött találunk kamerát, vakut, és távolságérzékelő szenzort, illetve természetesen hangszórót is, alul foglal helyet a Samsung-féle, évek óta megszokott home gomb, illetve a bal oldali alkalmazásváltó és a jobb oldali, visszalépést előidéző kapacitív billentyű, háttérvilágítást sajnos egyik sem kapott.

Samsungra jellemző gombelrendezés az előlapon, ujjlenyomat-olvasó nincs.
Samsungra jellemző gombelrendezés az előlapon, ujjlenyomat-olvasó nincs. [+]

A keret bal oldalán helyezték el a két különálló hangerőszabályzót, a bekapcsológomb pedig a telefon jobb oldalán foglal helyet. A J5 (2016) tetején sem infraport, sem másodlagos mikrofon nem mutatkozik, így a távirányításról és a zajszűrt telefonbeszélgetésekről mindenképp lemond, aki ezt a telefont választja. A jól megszokott microUSB és 3,5 milliméteres jack csatlakozó a telefon aljára került. A fém keret egységességét megtörő antennacsíkokból összesen négy darab van.

A keret fémből készült, de a hátlap levehető.
A keret fémből készült, de a hátlap levehető. [+]

Hátul műanyagot találunk, a matt felületű burkolat a két szélén enyhén lekerekedik, ezzel segítve a kézben tartást. Ide került a hátlapi, 13 megapixeles kamera, jobbján egy szimpla ledes vaku, balján pedig egy hangszóró áll készenlétben, ezen kívül csak a gyártói feliratot tették erre a felületre. A hátlap a fém keret ellenére levehető, hiszen egy egyszerű, papírvékony műanyagról beszélünk, a mobil jobb felső sarkánál fogva kell óvatosan elválasztanunk a készülékháztól. Ha sikerrel jártunk, akkor egy cserélhető, 3100 mAh kapacitású akkumulátort pillanthatunk meg elsőként, mellette pedig microSIM és microSD kártyahely áll rendelkezésünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés