Hirdetés
Bevezető, tartozékok
Vannak olyan nagyobb mobilgyártók, akiknek nem megy mostanság annyira (elég csak a HTC-re vagy éppen a Sonyra gondolni), szemben mondjuk jó néhány kínai céggel (itt pedig álljon példaként a Xiaomi vagy a OnePlus), akiknek bizony szalad a szekér. A küzdelem ráadásul egyre szorosabbá válik, hiszen kismillió új készülék kerül piacra nap mint nap – bizonyos számítások szerint 24093-féle eszköz van most forgalomban, mindez 1294 vállalat boszorkánykonyhájából származik. A legnagyobb kínálattal masszívan a Samsung van jelen, a cég évek, évtizedek óta arról (is) híres, hogy óriási portfólióval próbálnak a piac minden szegmensében jelen lenni. Ez viszont nem okvetlenül garancia a sikerre, nem volt az véletlen, hogy a csökkenő eladások miatt tavaly év végén a befektetők ijedtségüknek adtak hangot, a dél-koreaiaknál pedig az volt a cél, legalábbis elméletileg, hogy idén húsz százalékkal kevesebb típusú modellel rukkolnak elő.
Na ebből egyelőre nem lett semmi, legalábbis érzésre biztosan nem, továbbra is úgy látni, hogy özönlenek a telefonok a Samsung gyártósoráról, más kérdés, hogy legalább logikusan betűzik a készülékeket: az A-sorozat jelenti a minőségi házba csomagolt középkategóriát, a Galaxy Note és Galaxy S széria a legfelső szegmenst igyekszik meghódítani, a Galaxy E és a Galaxy J família pedig a belépőszint felett helyezkedik el. Utóbbi családba tartozik tesztalanyunk, a Galaxy J5, mely nagyobb testvérével, a Galaxy J7-tel látott együtt napvilágot. Azelőtt csak a Galaxy J1 vitte a hátán a sorozatot, ami elég gyenge felhozatallal próbált helytállni, ami sem Európában, sem a fejlődő piacokon nem sikerült túlzottan jól. Főszereplőnk azonban már itthon is hivatalosan – szolgáltatói kínálatban – kapható, és a Super-AMOLED kijelző, a 1,5 GB RAM, valamint az előlapi ledes villanó kiemelheti a vetélytársak közül, ráadásul most az árazás sem annyira elrugaszkodott, mint eddig oly sok alkalommal.
A telefont egy narancssárga dobozban tálalja a Samsung, ami egyáltalán nincs túlcsicsázva, mindössze a készülék neve látható rajta. Ha a csomagolás tetejét levesszük, akkor bukkanhatunk rá a legfelül fekvő, fekete vagy fehér színben elérhető mobilra, majd alatta a megszokott tartozékkínálatot találjuk: felvevőgombos, normál kialakítású headset, töltőfej, microUSB kábel, használati útmutató, valamint a működéshez szükséges akkumulátor lapul műanyag zacskókban.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!