Samsung Galaxy J5 (2016) - jé, ez elöl is villan!

A Samsung idei középkategóriása csak apróságokban különbözik a tavalyi kiadástól, viszont továbbra is egy kellemesen használható mobil.

Bevezető, tartozékok

2014 végén a Samsungnál új korszak kezdődött, a Galaxy Alpha volt a dél-koreai gyártó első olyan androidos okostelefonja, ami nem csak belső értékeit tekintve volt kiemelkedő, hanem fém kerettel és kifogástalan összeszerelési minőséggel próbált vásárlókat csábítani, ami a korábbi, plasztik telefonokhoz képest hatalmas előrelépésnek számított. Az sejthető volt, hogy ez a megoldás számos egyéb modellnél is visszaköszön majd, a J-szériának például két év kellett ahhoz, hogy végre fém köntöst öltsön magára, most viszont itt van, az XXL GSM-nek köszönhetően pedig el is jutott hozzánk a Galaxy J5 (2016).

Ránézésre nehéz lenne megállapítani, hogy melyik Samsunggal van dolgunk.
Ránézésre nehéz lenne megállapítani, hogy melyik Samsunggal van dolgunk. [+]

Tavaly nyáron vettük górcső alá az előlapi vakuja miatt emlékezetes Galaxy J5-öt, mostani tesztünk alanya ennek a közvetlen utódja. A Galaxy J5 és J7 bemutatása előtt a J-széria kizárólag a Galaxy J1-ből állt, ami egy fejlődő piacokra szánt, olcsó, gyenge kis mobil, amihez képest egy ilyen középkategóriás, Snapdragon 410-zel és HD felbontású Super AMOLED kijelzővel ellátott mobil maga a felüdülés. A Samsung idén már nagyon sok új mobil végére odabiggyeszti a 2016 utótagot, ezzel a kisebb ráncfelvarrásokkal ellátott modelleket jelöli meg, a Galaxy J5 esetében ez a fém kereten kívül kicsit nagyobb kijelzőt, fél gigabájttal több RAM-ot, 16 gigabájtos belső tárolót, nagyobb akkumulátort, jobb előlapi kamerát, és egy új színt jelent.

A mobilon kívül töltőfej, USB-kábel és headset került a kartondobozba.
A mobilon kívül töltőfej, USB-kábel és headset került a kartondobozba. [+]

A gyári csomagolásban minden fontos tartozékot megtalálunk: van egy 1,55 amperes töltőfej, egy microUSB kábel és egy EHS-61 típusjelzésű, earbud kialakítású, felvevőgombos headset. Színek tekintetében nem csak a hagyományosnak mondható fekete és fehér érhető el, van aranyszínű és az újabban egyre divatosabb rózsaarany-árnyalatú példány is, ez utóbbi számít újdonságnak. Tárolóegység tekintetében most nincs kétféle, mint sima J5-nél, minden készülék 2 gigabájt RAM-mal és 16 gigabájtos belső tárolóval kerül a boltok polcaira, egyedül a hagyományos és a dual SIM-es példányok közül választhatunk.

Külső

Örömteli, hogy a Samsung már egy középkategóriás apróságból sem spórolja ki a fém keretet, ez nagyon jót tesz a minőségérzetnek, és sokkal merevebbnek érződik tőle az egész készülékház. A formaterv félreismerhetetlenül a Samsungra utal, a rafinált szemlélő főleg az előlapi vakuból mondhatja meg, hogy J5-öt tart a kezében. A 2016-os modell leheletnyivel nagyobb lett elődjénél, de még így sem nevezhető óriásinak: a 145,8 x 72,3 x 8,1 milliméteres dimenziók kimondottan jó kompromisszumot jelentenek a mindennapi használatban, a 159 grammos tömeg pedig nem teszi pillekönnyűvé, ugyanakkor egyáltalán nem is túlsúlyos a telefon. Az általános minőségérzet mindenestül pazar, a gombok nyomáspontja és kattanása kiváló, a matt felületű hátlap fogása is nagyon barátságos.

Utcai módban, maximum 15 percig akár 475 nites fényerőre is képes a Super AMOLED panel.
Utcai módban, maximum 15 percig akár 475 nites fényerőre is képes a Super AMOLED panel. [+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy J5 (2016) OnePlus X Samsung Galaxy A3 (2016) Xiaomi Redmi 3
Fehér fényerő (max.) 350 / 475 nit 338 nit 471 / 556 nit 523 nit
Fehér fényerő (min.) 4,2 nit 3,3 nit 1,8 nit 1,2 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0,49 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen 1067:1
Színhőmérséklet 7405 K 8223 K 7619 / 6637 K 7960 / 7043 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

5,2 hüvelykes lett az előlapot uraló kijelző, tehát nem csak a telefon dimenziói növekedtek. A felbontás maradt 720 x 1280 pixel, a 282 ppi-s képpontsűrűség korántsem nevezhető csúcstartónak, viszont a Super AMOLED technológiájú, PenTile mátrixos kijelzőbe egyébként nem nagyon lehet belekötni, gyönyörűek a feketék, hibátlanok a betekintési szögek, keveset fogyaszt, kültéri módban pedig majdnem megüti az 500 nitet a maximális fényerő, remekül látható napfény alatt is a panelen megjelenített tartalom. A megjelenítő fölött találunk kamerát, vakut, és távolságérzékelő szenzort, illetve természetesen hangszórót is, alul foglal helyet a Samsung-féle, évek óta megszokott home gomb, illetve a bal oldali alkalmazásváltó és a jobb oldali, visszalépést előidéző kapacitív billentyű, háttérvilágítást sajnos egyik sem kapott.

Samsungra jellemző gombelrendezés az előlapon, ujjlenyomat-olvasó nincs.
Samsungra jellemző gombelrendezés az előlapon, ujjlenyomat-olvasó nincs. [+]

A keret bal oldalán helyezték el a két különálló hangerőszabályzót, a bekapcsológomb pedig a telefon jobb oldalán foglal helyet. A J5 (2016) tetején sem infraport, sem másodlagos mikrofon nem mutatkozik, így a távirányításról és a zajszűrt telefonbeszélgetésekről mindenképp lemond, aki ezt a telefont választja. A jól megszokott microUSB és 3,5 milliméteres jack csatlakozó a telefon aljára került. A fém keret egységességét megtörő antennacsíkokból összesen négy darab van.

A keret fémből készült, de a hátlap levehető.
A keret fémből készült, de a hátlap levehető. [+]

Hátul műanyagot találunk, a matt felületű burkolat a két szélén enyhén lekerekedik, ezzel segítve a kézben tartást. Ide került a hátlapi, 13 megapixeles kamera, jobbján egy szimpla ledes vaku, balján pedig egy hangszóró áll készenlétben, ezen kívül csak a gyártói feliratot tették erre a felületre. A hátlap a fém keret ellenére levehető, hiszen egy egyszerű, papírvékony műanyagról beszélünk, a mobil jobb felső sarkánál fogva kell óvatosan elválasztanunk a készülékháztól. Ha sikerrel jártunk, akkor egy cserélhető, 3100 mAh kapacitású akkumulátort pillanthatunk meg elsőként, mellette pedig microSIM és microSD kártyahely áll rendelkezésünkre.

Hardver, szoftverezettség

A J5 (2016) az előd alapjaira épül hardveresen, a jó öreg Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916) minden bizonnyal a költséghatékonyság előnyben részesítése miatt került bele, de a négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A53 processzor, az Adreno 306 grafikus gyorsító és a 2 gigabájtra nőtt RAM könnyedén teszi a dolgát. Az átlagos teljesítménnyel nincs gond, az újabb kategóriatársaihoz képest egyedül az intenzívebb melegedés tűnik fel, de kizárólag komoly terhelés hatására. A 16 gigabájtos belső tárolóból körülbelül 5-öt foglal el a rendszer, így marad 11 gigabájtunk szabadon az első bekapcsolás után. Telepíteni kizárólag a belső egységre tudunk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy J5 (2016) Alcatel Pop Up 5.0 Meizu m2 Xiaomi Redmi 3
Rendszerchip Snapdragon 410 Snapdragon 415 MediaTek MT6735 Snapdragon 616
AnTuTu Benchmark 6.x 28360 pont 33333 pont 30533 pont 35181 pont
Vellamo Browser 2083 pont 2402 pont 2593 pont 2605 pont
Vellamo Metal 1006 pont 883 pont 1000 pont 1126 pont
Geekbench 3 (single) 474 pont 614 pont 621 pont 657 pont
Geekbench 3 (multi) 1429 pont 2380 pont 1616 pont 3006 pont
GFXBench Man. onscreen 3,9 fps 5,8 fps 5,85 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps 5,2 fps 2,8 fps 5,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,2 fps 12 fps 14 fps 24 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 12 fps 8,5 fps 15 fps

A teljesítménytesztek a várt eredményt hozták, az új aspiránsok már bőven meghaladták a 2013-as kis Snapdragont, de ebből a mindennapi használat nem sok érződik, még ennek a hardvernek sem jelent komoly problémát a 720p megjelenítés, a rendszer egyáltalán nem döcög, villámgyorsak az animációk, reszponzív a felület, és egyáltalán nem esik nehezére egy hosszú lista végiggörgetése. A kamera is villámgyorsan képes felébredni, lezárt állapotban duplán klikkelünk a home gombra, és három másodperc múlva már lőhetjük a fotót. Csak akkor láthatunk rendszeresen akadást, ha bekapcsolva hagyjuk a Flipboard Briefinget és próbálunk átlapozni rá, ám ezen nem lehetünk túlzottan meglepődve, ettől még egy Galaxy S7 edge is képes megilletődni.

Ha bekapcsolva tartjuk a Breiefinget, rendszeresen találkozni fogunk egy-egy kisebb akadással. Ha bekapcsolva tartjuk a Breiefinget, rendszeresen találkozni fogunk egy-egy kisebb akadással.
Ha bekapcsolva tartjuk a Breiefinget, rendszeresen találkozni fogunk egy-egy kisebb akadással. [+]

Ha a rendszerchip nem is, az Android legalább friss, 6.0.1-es verzióval érkezik a J5 (2016), kezelőfelület szempontjából pedig a jól ismert TouchWiz legújabb kiadása áll rendelkezésünkre. A megjelenés különböző témákkal változtatható meg, több száz sémát tölthetünk le a gyártó virtuális áruházából, két érintés és változik a háttér, az ikonkészlet, a tárcsázó, a billentyűzet és a kapcsolópanel is. Az ablakos mód kimaradt a rendszerből, a kezdőképernyő alján maximum 5 darab fix parancsikont helyezhetünk el, felette pedig 4 x 4 ikon fér el oldalanként. Az alkalmazásmenü 4 x 5-ös kiosztású, a benne lévő alkalmazások sorrendjét alapértelmezetten az ábécé határozza meg, de szerkeszthetjük is a listát.

5,2 hüvelykes kijelző esetén nem alapvető az egykezes mód, de a Samsung gondolt erre. 5,2 hüvelykes kijelző esetén nem alapvető az egykezes mód, de a Samsung gondolt erre.
5,2 hüvelykes kijelző esetén nem alapvető az egykezes mód, de a Samsung gondolt erre. [+]

Nem maradt ki a Knox védelem (ennek következménye, hogy a rootolás garanciavesztéssel jár) és az egyszerű mód sem, ez utóbbi főleg azoknak lehet hasznos, akik most ismerkednek az okostelefonok világával, és kicsit nehezükre esik elsajátítani a mobil kezelését. A felülről lehúzható értesítési- és kapcsolófelület is jól működik, a gyorsbeállítások között megtaláljuk az Elemlámpa, az Ultratakarékos és a Ne zavarjanak üzemmódot is. A Samsung-féle billentyűzet gond nélkül teszi a dolgát, jó szolgálatot tesz az intelligens szótár és a billentyűzet fölött folyamatosan jelenlévő számsor is.

Az Intelligens kezelő a beállítások közé költözött. Az Intelligens kezelő a beállítások közé költözött.
Az Intelligens kezelő a beállítások közé költözött. [+]

Extra alkalmazásokból nincs túltengés a menüben, az Intelligens kezelő névre hallgató akkumulátorkímélő, tárhelykarbantartó és biztonsági program például a beállítások közé költözött. Az S Tervező menüpont alatt a naptár lakozik, nem maradhatott ki a gyártó saját alkalmazásboltja, a Galaxy Apps, az elemtípusonként szortírozó fájlkezelő és az S Health sem. A Google-féle szoftvercsomag alapvetőnek tekinthető, és a Play Játékokon kívül szinte minden előre telepítve van, csakúgy, mint a Microsoft alkalmazásai (Word, Excel, PowerPoint, Skype, OneNote és OneDrive 100 GB extra tárhellyel).

Kamera, video, audio

A hátlapon lévő kamera 13 megapixeles, 4:3-as szenzorral teszi a dolgát (a maximális felbontás 4128 x 3096 pixel) a hozzá tartozó lencse f/1.9 rekeszértékű, 28 milliméteres (ekv.) látószöggel büszkélkedhet. A kameraszoftver a Samsungtól megszokott, és bár a professzionális módra hirtelen felkaptuk a fejünket, valójában nem sok mindennel babrálhatunk, előre definiált sémák alapján nyúlhatunk hozzá a fehéregyensúlyhoz, állíthatjuk az ISO-t (ha lejjebb vesszük, nem a záridő növekszik, hanem a végeredmény lesz sötétebb) és az expozíció-korrekciót. Nincs tehát a záridőállítás, ami azonban még fájóbb, az a HDR hiánya, szinte érthetetlen, hogy miért hagyták ki, amikor még az AOSP-féle puritán szoftver sem nélkülözi ezt a sokszor hasznos módot. A fókuszálást nem segíti lézeres vagy fázisérzékelős rendszer, ezért a pontossága és sebessége maximum átlagosnak mondható, gyenge fényviszonyok között nehezen boldogul.

A nappali tesztképeknél az automatika jól belőtte a fehéregyensúlyt, a színekkel és a vonalélességgel sincs komoly gond, ám a részletesség bőven lehetne jobb, és a zajszint is magasabb az átlagosnál. Éjszaka azonban rosszabb helyzet, mesterséges fénynél sokszor rosszul állítja be a színhőmérsékletet (amit a Super AMOLED panelen még gyakran jónak is látunk, aztán egy másik megjelenítőn visszanézve jön elő a turpisság), fókuszt téveszt, esetleg mindkettő. A panorámakép minősége átlagos, az 1080p felbontású, 30 fps sebességű tesztvideótól azonban többet vártunk. Az előlapi kamera 5 megapixeles szenzora megszokottnak mondható a kategóriában, ám az f/1.9-es rekeszérték és a ledes vaku nem nevezhető mindennaposnak, egy tesztfotó ide kattintva nézhető meg.

A videolejátszó hibátlanul kezeli a feliratfájlokat.
A videolejátszó hibátlanul kezeli a feliratfájlokat. [+]

A videolejátszó az ac3-hangsávval rendelkező DivX filmekkel nincs jó barátságban, ezen kívül viszont szinte mindent gond nélkül lejátszik, ami maximum 1080p felbontású és valamelyest elterjedt formátumú. Funkcionalitás szempontjából nem kapunk semmi extrát, egyedül a feliratfájlok kezelése nevezhető különlegességnek.

Részletesen beállítható hangszínszabályzót kapunk. Részletesen beállítható hangszínszabályzót kapunk.
Részletesen beállítható hangszínszabályzót kapunk. [+]

Kimaradt a Samsung zenelejátszója, egyedül a Google Play Music áll rendelkezésünkre a gyári készletből hanglejátszásra, öröm az ürömben, hogy a hangszínszabályzót megnyitva a korábbi modellekből már jól ismert SoundAlive-ot kapjuk meg, amivel nem csak a frekvenciatartományokhoz tartozó kiemelést állíthatjuk be, hanem mélybe vagy magasba, hangszerek vagy vokál felé húzó hangképet is megadhatunk, illetve találunk benne csöves erősítős effektet is. A gyári headsetet zenehallgatásra korlátozottan használhatjuk a hangminősége miatt, ám egy komolyabb fülhallgatóval kimondottan jól együtt tud működni, egyedül az erősítője tűnik harmatosnak, az Audio-Technica ATH-MSR7-nek például már nem tud elég energiát adni, inkább az in-ear füleseket szereti. Van FM-rádió is, az állomások keresése előtt természetesen csatlakoztatnunk kell antennaként szolgáló fülhallgatót, viszont utána akár hangszórón is képes megszólalni, illetve igény szerint rögzíthetjük is az elhangzó tartalmat.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Galaxy J5 (2016)-ból is létezik két microSIM-es, dual standby változat, de hozzánk a hagyományos, egykártyás verzió érkezett. A Cat.4-es LTE az összes frekvenciasávot támogatja, amivel Magyarországon találkozni lehet, ezen felül természetesnek vehetjük a Wi-Fi 802.11b/g/n-t, a 4.1-es Bluetooth-t és a GLONASS támogatással ellátott GPS-vevőt, ami gyorsan jelet talál, navigációnál pedig kifejezetten stabil. Nem maradt ki az NFC, a gyártó korábban az akkumulátorba tette a hozzá tartozó lapkát, most azonban a hátlapba került. A 2.0-s microUSB csatlakozó OTG-képes, ezzel nem csak külső tárolókat, hanem akár billentyűzetet, egeret is csatlakoztathatunk a telefonhoz, másik mobilt ugyanakkor nem tudtunk tölteni vele. A beszédhangszóró tisztán szól, és bár a másodlagos, zajszűrő mikrofon kimaradt, a mi hangunkat is nagyon jó minőségben továbbítja az eszköz a partnerünknek.

A gyári böngésző jobb összesített eredményt ért el Vellamóban, mint a Google Chrome. A gyári böngésző jobb összesített eredményt ért el Vellamóban, mint a Google Chrome.
A gyári böngésző jobb összesített eredményt ért el Vellamóban, mint a Google Chrome. [+]

A Google mappában előre telepítve találjuk meg a Chrome böngészőt, ám a Samsung gyári szoftvere is jól optimizált, kényelmes és minden fontos extrával ellátott. Képes több lapot kezelni, van jelszóval védhető titkos mód (inkognitómód), futtat JavaScriptet, igény szerint blokkolja az előugró ablakokat, és természetesen a könyvjelzőkkel és az előzményekkel is babrálhatunk. Ha teljes weboldalakat nézünk, akkor feltűnhet, hogy nem 1080p-s kijelzőre tekintünk, viszont a nagyítás is gond nélkül működik, így ez a probléma nem különösebben zavaró, csupán megszokást igényel.

A hátlap alá 3100 mAh kapacitású akkumulátor került.
A hátlap alá 3100 mAh kapacitású akkumulátor került. [+]

Értékelés: Samsung Galaxy J5 (2016)
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A lítium-ion akkumulátor 3100 mAh-s kapacitású, a hardver ismeretében ez korrektnek számít, és sok szempontból nem is kellett csalódnunk benne, a készenléti fogyasztása például remek, SIM-kártyával a mobilhálózaton egy éjszaka alatt körülbelül 1-2%-ot fogyasztott úgy, hogy közben fogadta az értesítéseket, reggel pedig ébresztett. Komolyabb igénybevételnél természetesen egyből megugrik a fogyasztás, egy kisebb grafikai igényű játéknál vagy Mindig TV streamnél közepes melegedés mellett a vártnál jóval gyorsabban kezdenek el esni a százalékok, egy óra alatt 12-15% simán leugrott, az átlagos kijelzőidők körülbelül 4-4,5 órásak voltak egy ciklusban, ebben viszont elég sok telefonálás és zenehallgatás is volt.

Nem sokat vártunk a Galaxy J5 ráncfelvarrott változatától, hiszen plusz 512 megabájt RAM, egy megnövelt akkumulátor és egy frissebb Android verzió nem ad feltétlenül okot lelkesedésre a középkategóriában, főleg annak tükrében, hogy a J5 már lassan egy éve piacon van, az alapjait képező Snapdragon 410 pedig bőven a harmadik esztendejében jár. Mindazonáltal meglepődtünk a végeredményen, hiszen míg az előd egy olcsónak kinéző, műanyagházas darab volt, addig a J5 (2016) fémháza, összeszerelési minősége, gombjai és csatlakozói igazán megnyerőek lettek, és sokszor ezeken az apróságokon múlik, hogy az ember szívesen veszi-e a mobilt a kezébe, vagy nem. Tesztünk alanya azonban nem csak minőségibb, drágább is lett, az egy SIM-kártyás verzió a 80 000 forintos ligában játszik 720p kijelzővel, öregecske hardverrel, ráadásul nélkülözi az ujjlenyomat-olvasót és az infraportot is. Ekkora keretből könnyedén megvehetjük a B20-as LTE-vel nem rendelkező, de ezen felül szinte kifogástalan Xiaomi Redmi 3-at, de a OnePlus X sem elhanyagolható szereplő, illetve ebbe a szegmensbe érkezik a Huawei P9 Lite is, ami erősebb és modernebb rendszerchippel, ujjlenyomat-olvasóval és Full HD felbontású kijelzővel támad. Ha az elődjéhez hasonló sorsra jut, és aránylag korrekt árazással bekerül a szolgáltatók kínálatába, akkor lehet sikere itthon, a független piacon azonban ennyi pénzért nem sok helye van, alig drágábban akár egy Galaxy A5 (2016)-ot is meg lehet venni, ami gyakorlatilag minden szempontból leüti a J-s társát.

szentkuti11

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy J5 (2016)
Samsung Galaxy J5 (2016) Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 145,8 x 72,3 x 8,1 milliméter
Tömeg 159 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,2 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (282 ppi)
Kijelző típusa Super AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916)
Processzor típusa 1,2 GHz-es, négymagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből körülbelül 11 GB áll a felhasználó rendelkezésére)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Galaxy Apps, S Tervező, OneDrive, OneNote, Skype
Multimédia
Fő kamera 13 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixeles, ledes villanó
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3100 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, fényérzékelő

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés