Hirdetés
Kamera, multimédia
Az elsődleges, f/2.2 rekesztértékű, autofókuszos fényképező maximum 8 megapixeles képek készítését teszi lehetővé, az előlapi párja egy szintén f/2.2 apertúrájú szenzor, ami viszont csak 5 megapixeles. Mindkettővel 720p-ben tudunk videókat rögzíteni, 30 képkocka/másodperc sebességgel. A kamera a home gomb dupla megnyomásával bármikor elindítható, majd rögtön elénk tárul a szoftveres menü, ahol választhatunk üzemmódokat (professzionális, panoráma, sorozatfelvétel, szép arc, hangos kép, sport, HDR), kalibrálhatjuk az időzítőt (2, 5, 10 másodperc), a képméretet, a rácsvonalakat, a helycímkével ellátást, valamint a hangerőgomb funkcióját (zoom vagy exponálás). A kézi mód lehetőséget nyújt a fehéregyensúly, az érzékenység (ISO 100-800), valamint az expozíció korrekció babrálására.
A kamera keresőképernyője és a főmenüje [+]
Ha nagyon jók a fényviszonyok, aránylag korrekt képeket lehet lőni a telefonnal, persze a helyzet ilyenkor sem hibátlan. A dinamikatartomány megfelelő, a második sorban található, házról készült két kép mutatja legjobban, hogy elég sokat számít azért a HDR. A színek szépek, a részletesség erős napsütésben nagyjából megfelelő. Ahogy romlanak a fényviszonyok, úgy csökken a minőség is, egyre zajosabbak és elmosódottabbak lesznek a felvételek, a vonalélesség is gyengül. A vaku jól teljesít, meglehetősen erős fényt bocsájt ki, legalább két méterig megvilágítja a környezetet. Éjszaka a legrosszabb a helyzet, nem nagyon tud ilyenkor már mit kezdeni magával a kamera, fontosabb dolgokat ne ezzel a mobillal örökítsünk meg ilyenkor. A videók folyamatosak, aránylag jól látszódnak a részletek, a hanggal viszont nem lehetünk elégedettek, tessék csak megnézni az általunk készített mozgóképet.
Továbbra sincs dupla tónusú ledes villanó, a fényerővel ettől még elégedettek lehetünk [+]
A minimalista programcsomagnak a gyári zenelejátszó is áldozatul esett, helyette a Play Zenét vehetjük igénybe, ami a telefonon tárolt és az Áruházban megvásárolt muzsikákat is listázza, méghozzá előadók, albumok, számok és kedvencek szerint. A támogatott formátumok listája meglehetősen hosszú: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, nincs viszont benne az AC3, ami például a DivX filmek velejárója. A funkciók közé tartozik az ismétléses és véletlenszerű lejátszás, valamint a hangszínszabályzó. Az RDS-es FM-rádió is rendelkezésre áll, csak fülhallgató csatlakoztatása után indul el, az adásokat rögzíteni is lehet. Az aprócska hangszóró egész nagy lármát tud csapni, bár asztalra vagy más felületre helyezve csökken a hatásfoka. A csengőhangokat tuti meghalljuk, magunk mellé téve még zenehallgatásra is jó, bár buliban ne erről a telefonról keverjük a muzsikát.
A Play Zene és a videolejátszó [+]
A gyári videolejátszóra jutott még energia, ez az MP4, az M4V, a 3GP, a 3G2, a WMV, az ASF, az AVI, az FLV, az MKV és a WEBM fájlokkal tud megküzdeni. Kezeli a feliratokat és a maximum 1080p-s filmeket, ám nagyjából ennyi, nincs egyéb kiemelendő fícsör, így aki többre vágyik, az a Play Áruház kínálatából válogathat.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!