Samsung Galaxy Buds - ajándéknak kiváló

Az IconX-eknél kedvezőbb árú, vezetékmentes fülhallgató egy folyamatosan bővülő piacra érkezik, így az apró hibái ellenére is jó esélyekkel indul.

Bevezető, külső

Nem olyan régen még alig volt mobilgyártó, aki tartott a kínálatában teljesen vezeték nélküli fülhallgatót, ám a kapszulába rejtett apró hangkeltők terjedése elképesztően felgyorsult az utóbbi két évben. Ehhez a jelenséghez nyilván köze van annak, hogy az Apple-t követve a legtöbb androidos csúcsmobilról is lesöprik a jack csatlakozót a cégek, de szerencsére a Samsung esetén nem kell ilyen összefüggést keresnünk – ők úgy is be tudták mutatni az S10-ek mellé a Galaxy Buds fülest, hogy közben meghagyták a 3,5 milliméteres analóg kimenetet a telefonon.

A Galaxy Buds tulajdonképpen a korábbi IconX-széria elérhetőbb darabja kíván lenni, és ez szerencsére nem csak abban mutatkozik meg, hogy ötvenezer forint alá tudták nyomni az árát, hanem abban is, hogy a március 7-ig előrendelt Galaxy S10 vagy S10+ mobilok mellé minden további költség nélkül igényelhető egy ilyen füles. A Buds esetében a vezetékmentességet akár szó szerint is érthetjük, bármilyen Qi-töltővel további életet lehelhetünk a kapszulába, így akár az S10 hátlapjára dobva tölthető a kütyü, ha erre lenne szükség.


[+]

Sok érdekességet nem rejt a doboz, a rend kedvéért jutott bele egy USB Type-C kábel, de ezen kívül csak a különféle méretű illesztékeket (hagyományos és szárnyas egyaránt van), illetve a töltőkapszulát kapjuk, benne a két apró fülhallgatóval. Mindenképpen jó ötlet, hogy az IconX-ekkel ellentétben nem hagyományos, reteszelt rugós mechanizmus zárja a kapszulát, hanem elegáns, mágneses megoldás jutott bele, még nagyobb öröm, hogy körülbelül 30%-kal könnyebb és kisebb az egész termék, a fülhallgató tehát könnyebben fog passzolni a fülbe, a kapszula pedig az esetek többségében egyszerűen zsebre vágható.


[+]

Külső szempontjából lényegében nincs újdonság, hagyományos, de kellemes bevonatú műanyagból van minden, az összeszerelésre nem lehet panasz, ahogy a színváltozatokra sem, a képeken látható fehéren kívül még fekete és sárga árnyalatokban érhető el a kütyü. A fülhallgatók külső érintéses bevitel elérhető, de nem állíthatunk csúsztatással például hangerőt, csakis hagyományos érintésekre képes reagálni, ami a jóval kisebb felület miatt nem is biztos, hogy baj. Egyértelmű hátrány ugyanakkor az IconX-ekkel szemben, hogy itt nincs belső tároló, tehát tartalmat csak akkor tudunk rá varázsolni, ha benn maradunk a Bluetooth által meghatározott, itt körülbelül 15 métert jelentő hatáskörben.

Funkciók, hangminőség, összegzés

Rendkívül egyszerű a párosítás, optimális esetben 100%-ra töltött fülhallgatókat veszünk ki a kapszulából, és lényegében akármilyen forrással is próbálkozunk, meg fogjuk találni a Bluetooth-listában a Galaxy Buds nevet, innen pedig tényleg pofonegyszerű minden, jelszó sem kell a párosításhoz. Android-felhasználóknak mindenképp érdemes letölteniük a Galaxy Wearable (leánykori nevén Samsung Gear) alkalmazást, amin keresztül elérhetjük a fülhallgató szoftverfrissítéseit, továbbá beállíthatunk minden extrát, a hangszínszabályzótól a zajbeengedő módon át a hosszú nyomásra történő reakcióig. Legegyszerűbb egyébként bal oldalra egy hangerő le, jobb oldalra pedig hangerő fel opciót állítani, ha valaki nem használ gyakran hangasszisztenst, és akkor elég sok fontos funkció a mobil érintése nélkül le van fedve.


[+]

Ha véletlenül nem találnánk a fülhallgatót, az alkalmazáson keresztül küldhetünk rá egy éles hangot, ami nyilván akkor fog megszólalni, ha az eszköz egyébként csatlakozik, csak nincs szem előtt. Jó hír, hogy a csatlakozás mind a fülhallgatók közt, mind pedig a telefonnal végig hibátlan volt, egy pillanatnyi megszakadást vagy késlekedést nem tapasztaltunk, az eszköz pedig lemerülése előtt igen hamar figyelmeztet. Ami még szintén hasznos, hogy a Galaxy alkalmazáson belül beállíthatjuk, hogy mely alkalmazás értesítései jöjjenek át a fülhallgatón, és melyek azok, amik zenehallgatás közben érdektelenek.


[+]

Ezektől a kialakítású fülhallgatóktól sajnos mindenféle zajszűrés és beszédhang-kiemelés ellenére nem szabad túl komoly beszélgetési hangminőséget várni, különösen igaz ez a Galaxy Buds esetén, sajnos tényleg csak nagyon csendes környezetben tud érvényesülni, egy forgalmas utcán vagy tömegközlekedési eszközön a legjobb kivenni, és hagyományos módon telefonálni. Ennél jelentősen jobb, de egyáltalán nem kiemelkedő a helyzet zenei téren. A Samsung hatáskörébe tartozó AKG zenei hangolására már a kapszula is felhívja a figyelmet, de kodektámogatás szempontjából a minimális SBC, illetve AAC áll rendelkezésünkre, a meghajtó pedig ugyan hozza a kötelezőt, de túlságosan szerteágazó zenei élményt nem ad.


[+]

A teljes zenei képet elemezve tulajdonképpen nincs komoly hiba a rendszerben, nem emeli ki egyik tartományt sem a másik rovására, egy enyhe, meleg V-karakterről beszélünk, az esetek többségében elég sok részlet is kihallható, de a dinamika rendkívül karcsú, mindezt pedig egy szűkös térben hozza elő a Buds. Minden szól, mert szólnia kell, voltak olyan énekes és akusztikus részek, ahol kimondottan meglepő volt, mennyire tisztán adja vissza a hangokat, de nincs az az átütő, harsány élmény, amit ebben a kategóriában a többség biztosan elvár, vagy legalábbis tudat alatt értékel. Valamennyivel izgalmasabbá lehet tenni a produkciót a hangszínsémák állításával, némi extra basszus a zenék többségénél kimondottan jól áll a fülhallgatónak.


[+]

Sok jó tulajdonsága van a kütyünek, de az üzemidő talán mindent felülmúl. 6 óra az elméleti maximum, amit a fülhallgató önmagában, folyamatos zenehallgatással tud, a kapszula pedig körülbelül még kétszer teljesen feltölti, persze kis darabokban, hiszen ritka az, mikor az ember ennyi időn keresztül folyamatosan fülhallgatóban van. Ez utóbbi pedig egyáltalán nem lehetetlen, hiszen a többféle illesztékkel, az elhanyagolható, 5-5 grammos tömeggel és apró mérettel hosszabb távon sem válik kényelmetlenné.


[+]

A Samsung Galaxy Buds megítélése nagyon erősen függ attól, hogy csúcsmobilhoz járó ajándékként, vagy különálló termékként tekintünk rá. Gyári fülhallgatóként egyáltalán nem mondható gyengének a hangja, noha a korábbi, vezetékes AKG-k valamelyest magasabbra teszik a lécet, de ilyen szempontból a Samsung messze kilógott az átlagból már az elmúlt években is. Piaci termékként tekintve azonban olyan, jelentősen jobb hangminőséggel kecsegtető alternatívák jelentkeznek, mint a Jabra Elite 65t, a Xiaomi-féle AirDots vagy a Helm True Wireless, és rendkívül erős a nyakpántos konkurencia, akár féláron is. Kedveltük a Galaxy Buds kényelmét, üzemidejét és üzembiztosságát, kellemes a hozzá tartozó alkalmazás, viszont kiábrándítóan gyenge az elérhető beszélgetési minőség, egyáltalán nem kiemelkedő a zenei oldal, és a belső tároló hiánya is fájó valamelyest.

szentkuti11

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Galaxy Watch - időtálló

    A koreai gyártó új néven régi okosóráját tökéletesítgeti, ami gyorsabb, takarékosabb, szívósabb és többet tud, bár még mindig nem dolgozik össze az okostelefonnal tökéletesen.

Hirdetés