Hirdetés
Multimédia
Kamera terén — akárcsak az A5 (2017) esetében — sajnos visszalépést jelent, hogy kimaradt az optikai stabilizátor. A felbontás viszont 16 megapixelesre hízott, az élességet PDAF biztosítja és akad ledes villanó is. A szoftverben állítható a képméret, vannak üzemmódok, mint a panoráma, a HDR, vagy éppen külön az ételfotózás, valamint akad egy professzionális mód, ahol a fehéregyensúly, az expozíció és az ISO állítható. Mi az automatikára hagyatkoztunk a lenti tesztfotók elkészítésénél.
Annak ellenére, hogy elvileg PDAF dolgozik a gépben, elő-előfordul, hogy mellélő a fókusz, a másik gond pedig a dinamikatartománnyal van, amely elég szűk, rendre beégnek a világosabb részek és ezen még a HDR-mód sem okvetlenül segít. A vonalélesség közepes, nem mossa el túlzottan a részleteket az algoritmus és a zaj sem burjánzik el nappali körülmények között, de az esti fotóknál azért nem számítsunk túl sok extrára. Összességében elég középszerű a kamera, de azért egyáltalán nem szörnyű, vannak korlátai, ez látszik. Videót Full HD felbontásban vehetünk fel, itt egy példa, az előlapi kamera pedig szintén 16 megapixeles felbontásra alkalmas, ami elég komoly, így aztán ha a képminőség nem is éri el a hátsó szenzor szintjét, de önarcképre több mint elég.
Az egy darab hangszóró önmagában nem szól rosszul, csodát itt sem kell várni, de korrekt az összkép, arra mindenképp elég a produkció, hogy egy videó hangsávja ne legyen élvezehteten, vagy egy játék effektjei jól hallhatók legyenek. Fülessel klasszisokkal jobb a helyzet, a lejátszásért a Play Zene felel, tehát van equalizer is. A mellékelt tartozék is jó közepes, de egy ütősebb kiegészítővel sem vall majd szégyent az A7. Ráadásul az S sorozatból ugyan rendre kimarad az FM-rádió, de az A szériából nem szokott hiányozni, ezúttal sem kell csalódnunk, RDS-t is tud, de a működtetéséhez zsinóros headsetre lesz szükség, hogy a madzag lehessen az antenna.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!