Samsung F700 - érints, ne gördíts

Telefonkönyv, üzenetek

Az F700 névjegyzékébe bejutni könnyű, nevet kikeresni viszont bonyolult. A névlista tetején villog a kurzor, ha "odatapintunk", akkor feljön egy virtuális gombsor, ahol amely telefonbillentyűzet leképezéséből született. Itt beütjük a kívánt karaktereket, pipa, majd visszakapjuk a névjegyzéket a megfelelő bejegyzéssel egyetemben. Ha görgetni szeretnénk, akkor a kijelző bal oldalán nyomkodásával ezt sebesen, a jobb oldal tapicskolásával lassabban tehetjük meg. Baromira kell hozzá koncentrálni, a Croix nem tudja azt produkálni, amit a HTC Touch (TouchFLO) megoldott. Nyilván az egész teljesen okafogyottá válik, ha szét van csúsztatva az eszköz, hiszen ilyenkor rengeteg gombunk van ahhoz, hogy ne essünk kétségbe, de ez innentől már kétkezes mutatvány, és bizony általában az ember slattyog, buszozik, álldogál, vagy bármi mást csinál, amikor a telefonkönyvben turkál, tehát egyáltalán nem biztos, hogy mind a két keze szabad. Azzal szerencsére nincs gond, hogy ha horizontálisan megvan a célszemély, akkor összecsukáskor elveszik a pozíció, mert szó nélkül úgy fordul vissza a kijelző, hogy a menü csak felépítését tekintve alakul át, az aktuálisan elővarázsolt kontakt ott fog sasolni a képernyőn függőleges helyzetben is.

Paramétereit tekintve a telefonkönyv 1000 név tárolására alkalmas. A szokásos extra mezőket tartalmazza, telefonszámot, email címet, képet, csengőhangot, megjegyzést rendelhetünk az emberekhez. Új nevet pratikusan szétcsúsztatott állapotban érdemes felvenni, ilyenkor könnyű gépelni, bár a mezők lefelé gördítse kicsit így is nehézkes.

Az üzenetkezelés a következő nagy terület, ahol a felhasználói felület kihívásokkal küzd. Szétcsúsztatva persze nem nagy művészet a szövegbevitel, de ha nincs két kezünk szabadon, akkor virtuális gombsort kapunk, amely a telefongombok leképzéséből áll, így ugyanazzal a módszerrel írhatunk üzenetet, mintha egy klasszikus telefonon gépelnénk. Itt jön nagyon jól a rezgéses visszajelzés, így jelentősen könnyebb haladni az üzenetírással, hiszen pontosan tudjuk, hogy tapintásunk célt ért-e. Így is lemarad az ember egy normális mobillal összehasonlítva, de ezzel a megoldással már valóban együtt lehet élni.

Természetesen van MMS támogatás, 295KB a maximálisan kezelt méret, a szerkesztőfelület nem bonyolult. Az email kliens teljeskörűen beállítható, de megint a görgetés a probléma, nagyon macerás végigmenni a beállításokon, mert ésszel kell az oldalsó csíkot tapizni a lefelé való haladáshoz, főleg a lista alján necces a történet, mert ilyenkor a gördítás állapotát jelző csík már nagyon a kijelző jobb alsó sarka felé jár, túl közel a visszalépés gombhoz, nekem háromszor kellett nekifutnom, mert a kicsi X-re kattintva kérdés nélkül visszadob a főképernyőre a szoftver. Az email kliens támogatja a hitelesített SMTP-t, csatolmányokat pedig 300KB maximális méretig.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények