Samsung F700 - érints, ne gördíts

Hirdetés

Kamera

A hátlapon elhelyezkedő 3,2 megapixeles kamera autofókuszt és villanófényt is kapott, használata egyszerűen béna. A kereső állati jól néz ki ezen a széles képernyőn, a beállítások a felület két oldalán helyezkednek el. A képméret négyféle lehet, állítható a fehéregyensúly, van zoom (de csak ha nem a maximális képméretet használjuk), vannak keretek és effektek is. A beállítások között találhatjuk meg az ISO állítást, a fénymérés módját, illetve az autofókusz kikapcsolását. Makró üzemmód nincs. Szerintem a vakut érdemes kikapcsolni, mert a fénymérő automatika már egy bárányfelhő beúszása esetén is túl sötétnek ítéli meg a környzetetet. A széles képernyő miatt lehetőség van furcsa formátumú fotók készítésére is, a hagyományos 3,2 megapixelhez tartozó 2048x1536 pixeles méret mellett használhatunk szokatlan, 2016x1120 képpontos felbontást is.

Eddig elvileg minden szép és jó, de ez csak odáig tart, amíg el nem kezdünk fotózni. A franc sem értette, hogy miért nem úgy működik a kamera, mint egy normális gép esetében, hogy enyhe lenyomásra fókuszál, erősebbre pedig exponál. Itt úgy van, hogy bárhogy tolom neki, csak fókuszál, majd fel kell engedni és újra lenyomni a képkészítéshez. Vagy lenyomom izomból és lent tartom, akkor egymás után megtörténik mindkét esemény. Ehhez még hozzá lehet ugyan szokni, de ott már gond van, amikor az elkészült alkotások elemzésébe fogunk. Nem vagyok reumás (még), nem remeg a kezem, mégis szinte az összes kép homályos, mert valamitől az F700 elég hosszúra hagyja az expozíciós időt, így a fotók bemozdulnak. Alant található egy csokornyi felvétel, ráadásul a szélesvásznú verzióból.

A videorögzítés kivitelezése jóval egyszerűbb dolog. Át kell kapcsolni erre a funkcióra, majd a gomb lenyomását követően csak jól kell mozgatni a kütyüt, amit lát, azt felveszi. A billentyű újabb megnyitása leállítja a felvételt. Nekem elég informatív és hasznos volt, hogy rögzítés közben a képernyő alján írja a szoftver, hogy épp hány kilobájt méretű a felvétel, így az olvasókat megkímélendő, viszonylag hamar le tudtam állítani, az eredmény itt tölthető le, a pixelszám maximum 320x240.

A memóriakezelésről érdemes még néhány szót szólni. Kezdjük rögtön azzal, hogy a belső kapacitás 150 megabájt, ami nem nevezhető kevésnek, de ezt microSD kártyával tovább lehet bővíteni. A lapkát a készülék hátlapjának leszedése után csúsztathatjuk a telefon oldalába. A memória szerencsére dinamikus, tehát az 1000 férőhelyes telefonkönyv, az 500 darabos SMS kapacitás, valamint a naptár eseményein kívül minden ebbe a 150 megába kerül, ideértve az MMS és email üzeneteket, valamint a Java játékokat is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények